Arama

Tesla’ya dava şoku

11 ay önce


Tesla’ya dava şoku
ad image

Elektrikli otomobil sektörünün en önemli isimlerinden birisi olan Tesla, özellikle geçtiğimiz yıl elde ettiği başarılarla dünyanın en büyük otomobil şirketi olmuştu. Bu başarısı hala devam etse de şirket, son dönemde istenmeyen haberlerle gündeme geliyor. Tesla, toplu işten çıkarmalar yüzünden başı derde girebilir.

Son dönemde Tesla ve çalışanları arasındaki gerginlik tırmanarak devam ediyor. Öyle ki dünyanın en zengin ismi olan şirketin CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda işten çıkarmaların sinyallerini vermişti. Görünen o ki toplu işten çıkarmalar, sessiz sedasız gerçekleşti.

Reuters’in bildirdiğine göre Tesla, Nevada’daki Gigafactory’deki iki eski çalışanı tarafından toplu işten çıkarmalar nedeniyle dava edildi. İki eski çalışanın iddialarına göre Tesla, 500’den fazla işçiyi yasal prosedürlere uygun olmayan şekilde işten çıkardı.

Federal yasalara göre şirketler, toplu işten çıkarma kararını en az 60 gün önceden çalışanına iletmesi gerekiyor. İki eski çalışana göre Tesla, bu süreyi tanımadı. Öyle ki Davayı açan işçilerden biri olan John Lynch, 10 Haziran’da ani bir kararla işten çıkarıldı.

Etiketler :
vadi

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image

You may also be interested in;

Google VR Yolda !

Google VR Yolda !

6 yıl önce
Yorumlar

ad image

1xbet  |  

betnano

betturkeygiris.org  |   tipobet365  |