Arama

Tesla üretimi artırıyor

4 ay önce


Tesla üretimi artırıyor
ad image

Covid-19 karantinaları ve yarı iletken çip yüzünden Gigafactory operasyonlarını yavaşlatan Tesla, nihayet istediği rakamlara geri dönüyor. Tesla Shanghai Gigafactory’ye yapılacak yeni ekleme sayesinde Model 3 ve Model Y üretimlerinin rekor kırması bekleniyor.

Tesla, Shanghai Gigafactory’ye yapılan yatırımlarını artırıyor. 17 Temmuz’da başlayan eklemeler sayesinde Model Y ve Model 3 üretim kapasitesinin neredeyse iki katına çıkacak. Fabrikaya yapılan bu eklemenin haricinde, çalışanlarının üretim bölgelerine geri döndüğü de ifade edildi.

Shanghai üretim hattının yılda 750 bin araç ürettiği tahmin ediliyor. Çin fabrikasına yapılacak yeni eklemeler sayesinde yıllık kapasitenin 1,1 milyon ila 1,2 milyon adede çıkması bekleniyor. Bu rakam, Kaliforniya’nın 650 binlik ve Teksas ile Berlin’in 250 binlik üretim kapasitesinin oldukça üstünde.

Tesla Shanghai Gigafactory için açılan iş ilanı sayısında da artış var. Fabrikanın tamamı otomasyona dayalı olsa da, yeni eklemeler için farklı sektörlerden 15 çalışana ihtiyaç duyulacağı belirtildi. Üretim hattındaki bu eklemelerin 7 Ağustos’a kadar tamamlanması planlanıyor.

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Google VR Yolda !

Google VR Yolda !

6 yıl önce
Yorumlar

ad image

1xbet  |   sekabet giriş  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |   güvenilir bahis siteleri  |   gebze avukatbetnano giriş