Arama

Smart #1 tanıtıldı

2 yıl önce


Smart #1 tanıtıldı
ad image

Ürettiği küçük otomobillerle bilinen Smart, kabuğunu kırarak daha farklı bir model ile karşımıza çıktı. Son dönemde oldukça büyüyen SUV pazarına kayıtsız kalamayan şirket, elektrikli Smart #1 modelini tanıttı.

Smart, hisselerinin yarısının Geely tarafından satın alınmasının ardından ilk modelini tanıttı. Geely’nin tamamen elektrikli otomobiller için geliştirdiği SEA platformu üzerinde yükselen Smart #1, 66 kWh batarya takımına sahip. Elektrikli model bu sayede 440 km menzile ulaşabiliyor.

Smart #1 modelinin tek elektrik motoru 267 beygir güç ve 343 Nm tork üretebiliyor. İlerleyen dönemde yeni Smart modelini farklı güç ünitesi kurulumları ile görebiliriz. Arkadaki motora ek olarak ön bölümde konumlandırılacak bir elektrikli güç ünitesi ile dört tekerlekten çekişe sahip Smart #1’i görme şansımız yüksek.Smart #1 iç bölümde Mercedes-Benz’den izler taşıyor. Oldukça sade görünen iç mekan ilgi çekici olmayı başarıyor. Kaliteli malzemeler ve şık aydınlatmların kullanıldığı iç mekan 12,8 inçlik bir bilgi-eğlence sistemi ve 9,2 inçlik dijital gösterge ekranıyla tamamlanıyor.

Güvenlik konusuna öne veren marka, 10 inçlik baş-üstü ekran göstergesine de yeni modelinde yer veriyor. Adaptif hız sabitleyici, kör nokta izleme ve uyarlanabilir uzun farlar gibi gelişmiş güvenlik teknolojisi de yeni modelin güvenlik elemanları arasında.

Smart #1’in üretimi 2022 yılının son aylarında başlayacak ve ilk teslimatlar 2023 yılının ilk aylarında gerçekleşecek.

Etiketler :
vadi

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image

You may also be interested in;

MALATYA

MALATYA

7 yıl önce
FETHİYE

FETHİYE

7 yıl önce
Yorumlar

1xbet  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |  

Bonus veren siteler