Arama

Çip üretiminde TSMC etkisi

1 yıl önce


Çip üretiminde TSMC etkisi
ad image

Akıllı telefon dünyasında son yıllarda kıyasıya bir rekabet ortamı bulunuyor. Bununla birlikte teknolojinin de gelişmesiyle akıllı telefonlardaki işlemciler, ayrı bir rekabet alanı oluşturuyor. Öte yandan çip krizinin etkisinde geçen son yıllarda TSMC, bu alanda en popüler isim halini alıyor.

Çip üreticiliği söz konusu olduğunda akla ilk gelen isimlerden TSMC, bu alanda liderliğini sürdürüyor. Koronavirüs etkisinde geçen 2021’i gelir düzeyinde liderlikle bitiren şirket, 2022’nin ilk çeyreğinde de büyümesine devam ediyor. TSMC’nin açıkladığı verilere göre şirket, bu yılın ilk çeyreği baz alındığında geçen yılın aynı dönemi baz alındığında yüzde 35’lik bir büyümeye yaşadı.

Apple ile birlikte adından sıklıkla söz ettiren şirket, koronavirüs nedeniyle oldukça zor dönemler geçiren sektörde sorunsuz ilerlemeye devam ediyor. Öyle ki birçok çip üreticisi koronavirüs döneminde operasyonlarını askıya aldı. Ancak TSMC, Çin’de üretimi sürdürmeye devam etti. Şirket, büyüme ile ilgili açıklamasında şu ayrıntılara yer verdi.

Konsolide bazda, Mart 2022 geliri, Şubat 2022’ye göre yüzde 17,0 ve Mart’a göre yüzde 33,2 artışla yaklaşık 171,97 milyar NT $ oldu 2021. Ocak-Mart 2022 için gelir, 2021’deki aynı döneme göre yüzde 35,5 artışla 491,08 milyar NT $ oldu.

TMSC’nin ilk çeyrekteki büyümesi olağan ancak geçtiğimiz günlerdeki açıklamalarıyla çelişmiş görünüyor. TSMC Başkanı Mark Liu,geçtiğimiz günlerde Çin’de yaşanan jeopolitik belirsizliklerin ve koronavirüsün artışının akıllı telefon taleplerinin düşüşünde etkili olduğunu açıklamıştı. Ek olarak işlemci alanında yaşanan sorunların maliyetleri arttırmasının da etkisi olduğunu belirtmişti.

Etiketler :
vadi

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image

You may also be interested in;

Google VR Yolda !

Google VR Yolda !

7 yıl önce
Yorumlar

1xbet  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |  

Bonus veren siteler