Arama

Twittter, bekleneni yaptı

1 yıl önce


Twittter, bekleneni yaptı
ad image

Sosyal medya devi Twitter blog hesabından yaptığı bir paylaşımla yeni özellikleri duyurdu. Platform, yeni güncellemeyle uzun süredir beklenen bir özelliği de vermiş oldu. Sosyal medya platformu, şimdiye kadar bazı erişilebilirlik özelliklerine sahip değildi. Bu durum özellikle görme engelli kullanıcıların görselleri tam olarak anlayamamasına yol açıyordu. Twitter da kullanıcılarının daha rahat bir deneyim yaşaması için Alternatif Metin özelliğini getirdi.

Twitter blog hesabından yaptığı paylaşıma göre fotoğraf paylaşımlarına Alternatif Metin ekleyerek (ALT) daha fazla kişiye ulaşmayı sağlıyor. Ek olarak ALT özelliğinde karakter sayısı da 1000’e yükseliyor. Normal tweet paylaşımlarında karakter sayısının 280 olması ALT özelliğinin suistimal edilebileceği düşüncesini akıllara getiriyor.

Twitter Alternatif Metin özelliğini kullanmak için şu adımları izlemek yeterli:

Tweet Oluştur
Fotoğraf Ekle
+Alt Butonuna Tıkla
Bitti
Twitter, aslından 2016 yılından beri fotoğraf paylaşımlarına açıklama eklemeye izin veriyor. Fakat hem göz önünde olmamasından ve karakter sınırının az olmasından dolayı çok fazla tercih edilmiyordu. Özelliğin, yeni güncellemesi ve karakter sınırının artmasıyla daha fazla kullanılması bekleniyor.

Etiketler :
vadi

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image

You may also be interested in;

Google VR Yolda !

Google VR Yolda !

7 yıl önce
Yorumlar

ad image

1xbet  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |