Arama

Ebeveyn denetim özelliği

7 ay önce


Ebeveyn denetim özelliği
ad image

Snapchat, geçtiğimiz Ekim ayında duyurulan ilk ebeveyn denetimi özelliklerini kullanıma sunuyor. Şirketin yer verdiği yeni özellikler, Instagram, TikTok ve YouTube dahil olmak üzere diğer uygulamalarda da kullanılan benzer ebeveyn kontrolü sistemlerini temel alıyor.

Family Center olarak adlandırılan yeni özelliği kullanmak için ebeveynlerin kendi hesaplarını çocuklarının Snapchat profillerine bağlamaları gereliyor. Böylece ebeveynler, çocukların son yedi gün içerisinde uygulamada hangi hesaplarla sohbet ettiğini görebilecek. Veliler, mesajların içeriğine ise ulaşamayacak.

Snapchat, yeni uygulamanın 18 yaşından küçük gençler ve ebeveynleri tarafından kullanılabileceğini belirtiyor. Diğer sosyal medya uygulamalarında da benzer özellikler sunuluyor. Ancak, Snapchat’in işleyişinden dolayı daha fazla ebeveyn kontrolü ihtiyacına dikkat çekiliyor.

Snapchat’in kaybolan mesajlar özelliği, gençlerin zorbalık, istismar ve cinsel içerikli mesajlaşma gibi diğer uygunsuz davranışlarda bulunmasını kolaylaştırıyor. Şirket, tüm bu rahatsız edici konuların önüne geçebilmek adına şimdiye kadar farklı önlemler almış durumda.

Uygulama, iletişim kurmak için gençlerle arkadaş olma zorunluluğunu ortaya koyarak kötü niyetli kişilerin önüne geçmeyi amaçlıyor. Ayrıca gençlerin arkadaş listeleri de özel olmakla birlikte herkese açık profillere sahip olmaları da engellenmiş durumda. Snapchat’te, önerilen arkadaş konusunda da çeşitli kısıtlamalar bulunuyor.

Etiketler :
vadi

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image

You may also be interested in;

Google VR Yolda !

Google VR Yolda !

6 yıl önce
Yorumlar

ad image

1xbet  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |