Arama

Volkswagen’dan heyecanlandıran elektrikli araç hamlesi

1 yıl önce


Volkswagen’dan heyecanlandıran elektrikli araç hamlesi
ad image

Otomobil üreticileri, elektrikli araç . Volkswagen of America (VWoA), ABD pazarı için Chattanooga’da Batarya Mühendisliği Laboratuvarının (BEL) açılışını gerçekleştirdi.

22 milyon dolarlık yatırım yapan şirket, elektrikli araçlar için kritik komponentlerden biri olan pil için çalışmalara başladı. Kurulan laboratuvarın Chattanooga’daki 800 milyon dolarlık fabrikanın elektrifikasyon bölümü ile ortak çalışacağı tahmin ediliyor.

BEL açılışıyla birlikte Volkswagen, Kuzey Amerika bölgesindeki ürün portföyü ve ar-ge çalışmalarını artırmaya yönelik taahhüdünün son aşamasını tamamladı. Ürün portöyü ve ar-ge çalışmaları için toplam 7.1 milyar dolar harcandı. Şirket, ABD’de üretilen ID.4 SUV modelinin 2022 yılı içerisinde montaj hattından çıkacağını açıkladı.

BEL, Volkswagen Amerika için pil mühendisli alanındaki ilk tesis olarak nitelendiriliyor. Almanya ve Çin’de de benzer girişimlerde bulunan Volkswagen, MEB araç platformu için çalışmalarını hızlandırdı.

Volkswagen, Batarya Mühendisliği Laboratuvarında kullandığı araçlar ile yalnızca bir haftada ortalama bir yıllık sürüşü (15.000 km) simüle edebilecek. Bir diğer test ortamında ise -70 ile 130 santigrat derece arasında çalışma koşulları simüle edilecek.

Etiketler :
vadi

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
Yorumlar

ad image

1xbet  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |