Arama

Porsche Taycan'dan dünya rekoru

2 yıl önce


Porsche Taycan'dan dünya rekoru
ad image

Elektrikli otomobillere olan talep her geçen gün artmaya devam ediyor. Özellikle devletlerin koyduğu yasaklar ve teşvikler sebebiyle birçok otomobil firması içten yanmalı motora sahip otomobil üretmeyeceklerini açıkladı.

Porsche de onlardan biri. Şirket, elektrikli otomobillere önem veriyor ve bu alanda çalışmalar yapıyor. Porsche Taycan, hızlı şarj özellikleri ve performansı nedeniyle çok seviliyor. Porsche Taycan, batarya teknolojisi sayesinde Guinness Dünya Rekoru’nu kırdı.

Elektrikli otomobiller, uzun şarj süreleri nedeniyle birçok kullanıcı tarafından tercih edilmiyor. Bu konuda bir değişiklik yapmak isteyen Porsche, yeni Taycan ile çok kısa bir şarj süresi sunuyor. Bu süre sayesinde 2021 model Porsche Taycan, Amerika’nın bir ucundan diğer ucuna 2 saat, 26 dakika ve 48 saniyelik şarj süresiyle gitti ve dünya rekorunu kırdı.

Dünya rekorunu kırabilmesi için araç, sürekli bir şekilde kamerayla izlendi ve GPS üzerinden takip edildi. Taycan’dan önce Kia EV 6, 7 saat 10 dakika ve 1 saniye şarj süresiyle rekoru elinde tutuyordu. Yapılan açıklamalara göre yol sırasında araç, 350KW’lık bir şarj cihazında 22 dakikada yüzde 6 şarjdan yüzde 82 şarja ulaştı. Bu süre, rakipleriyle kıyasladığımızda yaklaşık yarıya denk geliyor.

Etiketler :
vadi

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image

You may also be interested in;

MALATYA

MALATYA

7 yıl önce
FETHİYE

FETHİYE

7 yıl önce
Yorumlar

1xbet  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |  

Bonus veren siteler