YouTube Shorts videoları 5 trilyondan fazla görüntülendi

YouTube Shorts videoları 5 trilyondan fazla görüntülendi

Instagram ve TikTok ile benzer şekilde kısa videoları YouTube kullanıcıları ile buluşturan Shorts’un hayatımıza girmesinin üzerinden yalnızca bir buçuk yıl geçerken büyük bir rekora imza atıldı. YouTube CEO’su Susan Wojcicki, Salı günü yayınlanan blog yazısında, YouTube Shorts videolarının beş trilyondan fazla görüntüleme aldığını açıkladı.

YouTube geçen yılın Ağustos ayında, içerik oluşturuculara görüntüleme ve etkileşime bağlı olarak ayda 100 ila 10.000 dolar arasında ödeme yapmaya başladı. Wojcicki, Shorts içerik oluşturucuları için geçen yıl açıklanan 100 milyon dolarlık bu fonunun artık 100’den fazla ülkede kullanılabildiğini açıkladı.

Wojcicki, geçen yıl ödeme alan içerik oluşturucuların yüzde 40’ından fazlasının YouTube İş Ortağı Programı‘na katılmaya uygun olmayan farklı türde içerik oluşturucuları olduğunu söyledi. Buna ek olarak Wojcicki, Shorts içerik oluşturucularının BrandConnect adlı bir program aracılığıyla belirli markalarla sponsorlu içerik oluşturmasına yardımcı olacağını söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?