Windows Defender mobile geliyor

Windows Defender mobile geliyor

Kullanıcılar tarafından en çok kullanılan antivirüs programlarından biri olan Windows Defender, bildiğiniz üzere Windows işletim sistemine yerleşik geliyor. Ancak Microsoft artık Home kullanıcıları için bulut tabanlı Defender‘ı test ediyor. Amaç sadece bilgisayarı değil, ağa bağlı tüm akıllı cihazları koruyabilmektir.

Şu anda Windows 11 Insider programıyla sunulan bulut tabanlı Defender, ABD’de yaşayan Home kullanıcıları tarafından test edilebilir. Yeni genişleme sayesinde yalnızca Windows Defender’ın yüklü olduğu bilgisayarı değil, aynı ağı kullanan başka bir cihazı da korumak artık mümkün. Örneğin, mobil cihazlarda kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı saldırı taraması yapmak için ayrı bir programa ihtiyaç duymayacaksınız.

Microsoft’un amacının ne olduğunu ve ağa bağladığımız diğer teknolojik cihazları nasıl koruyacağını şimdiden görebiliyoruz. Home programına kayıt olan kullanıcılar, aynı ağa bağlı cihazların güvenliğini tek bir panel üzerinde görebilir ve antivirüs programını bu merkezi panelden yönetebilir.

Microsoft paylaştığı blog yazısında, Windows ve Android için kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı korumasının, iOS için de sadece kimlik avı korumasının mevcut olduğunu belirtti. iOS’ta yerleşik olarak kötü amaçlı yazılım koruması bulunduğu için Defender’ın kötü amaçlı yazılımı iPhone’da çalışmayacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?