Wikipedia Konusunda Çok Sevindirici Bir Açıklama

Dünya üstündeki en büyük internet ansiklopedilerinden olan Wikipedia için yaklaşık olarak 6 ay önce verilmiş olan erişim engeli ile ilgili kararının hala bir çözüme kavuşturulamamış bulunması, kullanıcılarının araştırma yaptıkları esnada fazlası ile zorlanmasına sebep oluyor.

Wikipedia Konusunda Çok Sevindirici Bir Açıklama

Dünya üstündeki en büyük internet ansiklopedilerinden olan Wikipedia için yaklaşık olarak 6 ay önce verilmiş olan erişim engeli ile ilgili  kararının hala bir çözüme kavuşturulamamış bulunması, kullanıcılarının araştırma yaptıkları esnada fazlası ile zorlanmasına sebep oluyor.

Bu konu ile ilgili olarak basın mensuplarının tarafından geçmiş olduğumuz dönemlerde Ulaştırma Bakanı ve de  BTK Başkanı‘na fazlası ile sorular yöneltilirken, nihayet bu yetkililerden ilk olumlu olan açıklamalar gelmeye başlamış oldu.

BTK'nin Başkanı görevindeki Dr. Ömer Fatih Sayan, yetkililer ile yapılmış olan görüşmeler doğrultusunda yönetimin olumlu  bir takım adımlar atmaya başlamış olduğunu ve  de erişim engelinin kaldırılması amacı ile taşama geçirilmesi istenilmekte olan isteklerin kendilerine iletilmiş olduğunu resmi bir biçimde açıkladı.


Erişim ile ilgili engelin ana faktörü ise, Türkiye’yi terör örgütleri ile aynı zemin içerisinde gösteren içeriklerin site üstünde yer alıyor olmasıydı. BTK'nın Başkanı görevindeki Sayan, bütün sitenin kapalı kalmaması amacı ile türlü formüller üstünde çalışmakta olduklarını belirterek, sitenin kademeli bir şekilde açılabilecek olduğunun sinyallerini de verdi.

Bunun yanında bir takım kaynaklar ise yetkililer tarafından yönetime iletilmiş olan talebin, mahkemenin erişim engeli konusundaki kararını almasına sebep olan 2 tane içeriğin tamamı ile silinmesinin olduğunu açık bir şekilde iddia ediyor.

wikipedia btk erişim engeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.