WhatsApp yeni özelliğini test etmeye başladı

WhatsApp yeni özelliğini test etmeye başladı

WhatsApp, uygulamaya yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Yılın sonlarına doğru 5 yeni özellik sunacağını açıklayan şirket, bu özelliklerden iki tanesini son güncelleme ile birlikte kullanıma sundu. Son günlerde durum arayüzünü geliştirme üzerine odaklanan WhatsApp, uzun zamandır şikayet edilen bağlantı paylaşım önizlemesini de yeniliyor.

WhatsApp’ta durum üzerinden yapılan bağlantı paylaşımları herhangi bir önizleme barındırmaması nedeniyle uzun zamandır tepki çekiyordu. Tepkiler üzerine harekete geçen WhatsApp, bağlantı paylaşımlarında yeni bir önizleme üzerinde çalışıyor.

Durum kısmındaki bağlantı paylaşımlarındaki önizleme özelliği test edilmeye başlandı. Daha önce sadece bir metin olarak karşımıza çıkan bağlantı paylaşımları bundan böyle paylaşım adresinde yer alan internet sitesinin önizlemesini de içerisinde barındıracak.

Şimdilik sadece iOS beta sürümünde test edilen özellik ilerleyen günlerde Android beta sürümünde de kullanılmaya başlayacak. WhatsApp durum özelliğine bugünlerde daha fazla önem veriyor gibi görünüyor. Uygulamanın son güncellemelerinde durum özelliğinin merkezde yer aldığını söyleyebiliriz.

Arka plan rengi klasik WhatsApp yeşilinden kırmızıya dönen durum bölümünde seçenekler bölümü de sol üst köşeye yer. Ayrıca yeniden tasarlanan bir manşet kısmı da mevcut. Beta sürümlerinde test aşamasında olan çoğu özellik yakın zamanda tüm telefonlara da gelecektir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.