WhatsApp profilleri değişiyor

WhatsApp profilleri değişiyor

WhatsApp, bu hafta bilgisayardan mesajlaşma hizmetini kullananların güvenliğini artırmak için geliştirdiği ‘Code Verify’ adlı tarayıcı uzantısını kullanıma sundu. Meta’ya bağlı şirket mobil uygulamalarını güncellemeye hız kesmeden devam ederken, iPhone kullanıcıları için önemli bir değişikliğe imza attı.

Yeni profil sayfasında üst kısımda profil fotoğrafı, onun altında kalın ve büyük punto ile yazılmış telefon numarası yer alıyor. Ardından sesli arama, görüntülü arama ve sohbette bul butonları geliyor ve kullanıcının hakkımda bilgisi de ayrı bir bölümde gözüküyor. Önceden bu dört kısmın hepsi aynı yerde bulunuyordu.

Bu arayüzün birebir aynısı Ağustos ayında WhatsApp Business uygulamasını kullanan işletme hesaplarına da gelmişti. Son olarak kişisel hesaplara da getirme kararı alan WhatsApp, güncellemeyi iOS için 22.6.0.73 beta sürümünde kullanıma sundu. Ayrıca WABetaInfo’nun paylaşımına göre, beta kullanmayan bazı kullanıcılar da yeni arayüze kavuştu.

WhatsApp geçtiğimiz günlerde uygulamanın çökmesine ve sohbet adlarının bozuk görünmesine yol açan bir sorunu düzeltmişti. Şirket Android ve iOS uygulamalarını düzenli olarak güncelleyerek geliştirmeye devam ediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?