Volkswagen’dan heyecanlandıran elektrikli araç hamlesi

Volkswagen’dan heyecanlandıran elektrikli araç hamlesi

Otomobil üreticileri, elektrikli araç . Volkswagen of America (VWoA), ABD pazarı için Chattanooga’da Batarya Mühendisliği Laboratuvarının (BEL) açılışını gerçekleştirdi.

22 milyon dolarlık yatırım yapan şirket, elektrikli araçlar için kritik komponentlerden biri olan pil için çalışmalara başladı. Kurulan laboratuvarın Chattanooga’daki 800 milyon dolarlık fabrikanın elektrifikasyon bölümü ile ortak çalışacağı tahmin ediliyor.

BEL açılışıyla birlikte Volkswagen, Kuzey Amerika bölgesindeki ürün portföyü ve ar-ge çalışmalarını artırmaya yönelik taahhüdünün son aşamasını tamamladı. Ürün portöyü ve ar-ge çalışmaları için toplam 7.1 milyar dolar harcandı. Şirket, ABD’de üretilen ID.4 SUV modelinin 2022 yılı içerisinde montaj hattından çıkacağını açıkladı.

BEL, Volkswagen Amerika için pil mühendisli alanındaki ilk tesis olarak nitelendiriliyor. Almanya ve Çin’de de benzer girişimlerde bulunan Volkswagen, MEB araç platformu için çalışmalarını hızlandırdı.

Volkswagen, Batarya Mühendisliği Laboratuvarında kullandığı araçlar ile yalnızca bir haftada ortalama bir yıllık sürüşü (15.000 km) simüle edebilecek. Bir diğer test ortamında ise -70 ile 130 santigrat derece arasında çalışma koşulları simüle edilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.