Vivaldi'den Microsoft Edge Tepkisi

Vivaldi, Microsoft tarafından Windows işletim sisteminde Microsoft Edge tarayıcısına tanınan sayısız ayrıcalıktan şikayetçi.

Vivaldi'den Microsoft Edge Tepkisi

Tarayıcı dünyasında eski prestijini kaybeden Microsoft, sahip olduğu Microsoft Edge tarayıcısını bir türlü popülerleştiremiyor. Tarayıcılar hususunda yapılan bir araştırma kapsamında Microsoft Edge tarayıcısının oldukça düşük bir kullanım oranına sahip olduğu bilinirken, Microsoft bu sorunu çözebilmek için çeşitli adımlar atıyor. Ancak diğer tarayıcı sahibi tüzel kişilikler bundan son derece rahatsız.

BİR TEPKİ DE VİVALDİ'DEN

Vivaldi cephesinden gelen tepki; Microsoft'un adaletli davranmadığı iddiası ile karşımıza çıkıyor. Peki tepkinin sebebi ne? Açıklanana göre Microsoft, Windows 8'den Windows 10'a zorunlu değişiklikler yapmakta ve zorunlu değişikliklerin ardından varsayılan tarayıcı Microsoft Edge olarak güncellenmekte. Teknik bilgisi yeterli olmayan bir kullanıcı ise eski tarayıcısını geri getirmek istesede mecburen Microsoft Edge kullanmak zorunda kalıyor. İşte Vivaldi, Microsoft'un rekabette hileye başvurduğunu, Microsoft Edge kullanılması için Microsoft'un kullanıcılara zorlamalar yaptığını iddia ediyor. Bu konuda Microsoft cephesinden cevap gelip gelmeyeceği ise merak konusu...

microsoft edge nasıldır microsoft edge iyi mi microsoft edge hızlı mı vivaldi hızlı mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.