Twittter, bekleneni yaptı

Twittter, bekleneni yaptı

Sosyal medya devi Twitter blog hesabından yaptığı bir paylaşımla yeni özellikleri duyurdu. Platform, yeni güncellemeyle uzun süredir beklenen bir özelliği de vermiş oldu. Sosyal medya platformu, şimdiye kadar bazı erişilebilirlik özelliklerine sahip değildi. Bu durum özellikle görme engelli kullanıcıların görselleri tam olarak anlayamamasına yol açıyordu. Twitter da kullanıcılarının daha rahat bir deneyim yaşaması için Alternatif Metin özelliğini getirdi.

Twitter blog hesabından yaptığı paylaşıma göre fotoğraf paylaşımlarına Alternatif Metin ekleyerek (ALT) daha fazla kişiye ulaşmayı sağlıyor. Ek olarak ALT özelliğinde karakter sayısı da 1000’e yükseliyor. Normal tweet paylaşımlarında karakter sayısının 280 olması ALT özelliğinin suistimal edilebileceği düşüncesini akıllara getiriyor.

Twitter Alternatif Metin özelliğini kullanmak için şu adımları izlemek yeterli:

Tweet Oluştur
Fotoğraf Ekle
+Alt Butonuna Tıkla
Bitti
Twitter, aslından 2016 yılından beri fotoğraf paylaşımlarına açıklama eklemeye izin veriyor. Fakat hem göz önünde olmamasından ve karakter sınırının az olmasından dolayı çok fazla tercih edilmiyordu. Özelliğin, yeni güncellemesi ve karakter sınırının artmasıyla daha fazla kullanılması bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?