TikTok’tan sanal gerçeklik hamlesi

TikTok’tan sanal gerçeklik hamlesi

Son yıllarda büyük bir çıkış yakalayarak dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan TikTok, gelişimini sürdürmeye devam etmek istiyor. Bu alanda kullanıcı yelpazesini genişletmek isteyen şirket, sanal gerçeklik (VR) alanına da el atıyor. Pico için dev yatırım onaylandı.

TikTok’un sanal gerçeklik dünyasına giriş yapacağı aslında daha önceden de biliniyordu. Platformun ana şirketi ByteDance, geçtiğimiz yıl VR kulaklık üreticisi Pico’yu satın almıştı. Protocol tarafından yayınlanan bir rapora göre şirket, sektör için kelimenin tam anlamıyla tonlarca para dökecek.Pico henüz yolun başında olsa da ayrılan destekle birlikte önemli bir sıçrama yapmaya hazırlanıyor. Özellikle bu alanda ABD’de Meta, HTC, Valve ve PlayStation gibi şirketlerle rekabet etmek zorunda kalacak şirket, şimdiden ihtiyaç duyduğu üretim hattını sağlamış durumda.

Sanal gerçeklik, özellikle son dönemde popüler hale geldi. Öyle birçok kişi için geleceğin teknolojisi olacak VR, metaverse terimiyle birlikte şirketlerin de büyük yatırımlar yaptığı sektör halini aldı. Son yıllarda film, oyun gibi birçok alanda çalışmalar sürdüren TikTok, VR alanında da önemli yenilikler yapmayı planlıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.