Tesla’yı bekleyen tehlike

Tesla’yı bekleyen tehlike

Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla, son yıllar birçok kez adından söz ettirdi. Elektrikli ve otonom araçlar dünyasında akla gelen ilk isim olan şirket, gündemde kalmaya devam diyor. Şirket, başarıları kadar başarısızlıklarıyla da göz önünde. Tesla, geri çağırmalarıyla ünlendiği son dönemde mercek altına alınıyor.

Tesla, otonom araç dünyasının lideri olabilmek için var gücüyle çalışıyor. Öyle ki şirket, bu alanda en önemli markalardan biri konumunda. Ancak şirket, teknik hatalardan dolayı defalarca araçlarını geri çağırdı. Ancak bu durum, yetkililerin dikkatini çekti.

Öte yandan inceleme Tesla’nın faaliyetleri için büyük sorunlar ortaya çıkarabilir. Modellerin otonom sistemi, bir dizi test ve incelemeye tabi tutulacak. Soruşturma kapsamında bazı modellerin satışı, hatalar düzeltilene kadar askıya alınabilir. Kurum, konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi.

Soruşturmayı artırmanın amacı Otomatik Pilot ve ilgili Tesla sistemlerinin sürücü denetiminin etkinliğini baltalayarak insan faktörlerini veya davranışsal güvenlik risklerini ne derece şiddetlendirebileceğini keşfetmek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.