Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?

Otomobil sektörü içerisinde adeta bir devrim yapmış olan Tesla şirketi, elektrikli araçlarıyla bütün dünyada isminden bahsettirmeyi başardı.

Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?

Otomobil sektörü içerisinde adeta bir devrim yapmış olan Tesla şirketi, elektrikli araçlarıyla bütün dünyada isminden bahsettirmeyi başardı.  Tesla şirketinin otonom tırı olan Semi geçmiş olduğumuz günlerde ilk kez kameralara yakalanmış idi. Bütün öteki Tesla modelleri gibi komple elektrikli olarak karşımıza çıkacak olan Teslanın otonom tırının için 26 Ekim tarihi içerisinde tanıtılması beklenmekteydi.

Fakat Elon Musk Twitter hesabı üstünden yapmış olduğu açıklamaya bakılırsa Tesla Semi’nin tanıtım etkinliğini 3 hafta daha ileriye alıp 16 Kasım tarihi içerisinde gerçekleşecek olduğunu duyurdu. Bunun sebebi olarak ise Model 3 isimli aracı ve de Porto Riko’ya yönelik  olan yardım çalışmalarını işaret ediyor.

Çünkü geçmiş olduğumuz hafta ortaya çıkmış olan Tesla’nın Temmuz ila Eylül dönemine yönelik üretim verileri  ise durumun bir hayli kritik  bir durumda olduğunu ortaya koymuş idi. Bu bahsi geçen 3 aylık dönem içerisinde 1.500 tane Model 3  aracı üretmeyi planlamakta olan Tesla, yalnızca 260 tane Model 3 aracını üretebilmiş.

Bunun yanında Tesla kasırgadan etkilenmiş olan müşterilerine yardım etmek amacıyla kollarını sıvamış ve 
 de deyim yerinde ise elinden geleni arkasına hiç bir şekilde koymamıştı. Florida eyaletinde yer alan kasırgadan rahat bir biçimde uzaklaşabilmeleri amacıyla Tesla otomobillerinin menzil kapasitelerini çoğaltırken kasırgadan etkilenmiş olan bir başka bölge olan Porto Riko’ya da yardım  ile alakalı çalışmalarını hız kesmeden devam etmekte.

Kasırgadan çok büyük bir ölçüde etkilenmiş olan ve altyapı problemi çeken Porto Riko’ya elektrik ile ilgili ihtiyacını karşılamak amacıyla yüzlerce Powerwall göndermiş olan Tesla, ülkeye de yardımcı olmaya çalışmakta. Bütün bunların sonucunda ise üretim planları da maalesef aksamakta.

tesla semi otonom tır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.