Sokağa çıkma yasağı halka soruldu: Çarpıcı sonuçlar...

Araştırma şirketi Areda Survey’in ‘Korana Virüsü Algı Araştırması’ndan çarpıcı iki sonuç çıktı. Hükumetin aldığı tedbirler ve salgınla mücadele konusunda başarılı olduğunu ortaya koyan çalışmaya göre vatandaşların yüzde 51,9’u sokağa çıkma yasağı isterken yüzde 7,6’sı ise sıkı yönetim uygulamasını savundu.

Sokağa çıkma yasağı halka soruldu: Çarpıcı sonuçlar...


Türkiye'de koronavirüs salgınıyla mücadele için alınan önlemler artırılıyor. Son olarak 65 yaş üstü ve kronaik rahatsızlığı olanların sokağa çıkması yasaklandı. Türkiye’nin bugüne kadar aldığı tedbirler ve başka hangi tedbirlerin alınması gerektiğini vatandaşlara soran araştırma şirketi Areda Survey’in yayınladığı verilerde dikkat çeken sonuçlar çıktı.

Koranavirüs Algı Araştırması” başlıklı çalışması, hükümetin aldığı tedbirler ve salgınla mücadele konusunda başarılı olduğunu ortaya koydu. Ankete katılanlar, sürecin doğru yönetildiğini belirtti.

20-21 Mart tarihlerinde yapılan çalışmaya Türkiye genelinde her yaş grubundan 3 bin 754 kişi katıldı. Vatandaşlara, “Sizce koronavirüsle mücadelye ek olarak, ne gibi toplumsal ve idari önlemler alınabilir” sorusu yöneltildi.

Araştırma şirketi Areda Survey’in sonuçlar

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VE SIKI YÖNETIM ISTEĞI

Soruyu cevaplayan vatandaşların yüzde 51,9’u sokağa çıkma yasağı uygulanmalıdır, yüzde 37,7’si mevcut tedbirler sıkıca uygulanmaya devam edilmelidir, yüzde 7,6’sı sıkı yönetim uygulaması getirilmelidir, yüzde 2,8’i ise İngiltere gibi idari olarak zorlayıcı hiçbir tedbir alınmayıp virüse toplumsal bağışıklık kazanılması beklenmelidir dedi.

TEDBİRLERİN ARTMASI İÇİN KARAR VERİCİLERİN ELİNİ RAHATLATAN SONUÇ

Araştırmayı değerlendiren Areda Survey Genel Müdürü Yusuf Akın, salgına karşın endişenin arttığını buna rağmen virüsün önlenebileceğini düşünenlerin oranının halen yüzde 77,9 olduğunu kaydetti. Alınan tedbirlerin desteklendiğini söyleyen Akın, bir önceki araştırmada hiçbir şey yapmıyorum diyenlerin oranının yüzde 22,4’ten yüzde 2’ye düştüğünü belirtti. Vatandaşların Sağlık Bakanlığının düzenli ve şeffaf bilgilendirme yaptığını düşündüğünü ifade eden Akın, sokağa çıkma yasağını savunanların yüzde 51,9 ve sıkı yönetim isteyenlerin oranının yüzde 7,6 çıkmasının tedbirlerin artması için karar vericilerin elini rahatlattığını kaydetti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?