SketchUp iPad uygulaması

SketchUp iPad uygulaması

İnşaat, tarım, jeo-uzamsal, doğal kaynaklar ve kamu hizmetleri, hükümetler, ulaşım ve diğer alanlarda endüstriyel çözümler geliştiren Trimble’ın en popüler yazılımlarından birisi olan SketchUp uzun süren bir bekleyişin ardından nihayet iPad kullanıcıları ile buluştu. Ancak bahsetmemiz gereken bir detay var.

Apple Pencil sayesinde çizim konusunda oldukça iyi bir cihaz olan iPad ile bu uygulamada yer alan akıllı çizim araçlarının bir araya gelmesi sayesinde mimarların ve tasarımcıların çok daha az zaman harcayarak, yenilikçi işler ortaya çıkarması mümkün hale geliyor.

Makine öğrenimi özelliği olan Autoshape, karalamaları 3B şekillere ve yapılandırılabilir bileşenlere dönüştürüyor. İşaretleme moduyla kullanıcılar, Pencil’ı kullanarak 3B modellerin üzerine ek açıklamaları ve illüstrasyonları dijital olarak yerleştirerek müşteri geri bildirimlerini gerçek zamanlı olarak alabiliyor.

Uygulama kullanıcıların mevcut konumlarının uydu görüntülerini ve arazi verilerini içe aktarmasına, bir iPad kamera kullanarak fotoğraf dokuları uygulamasına ve artırılmış gerçeklik kullanarak gerçek dünyada 3B kreasyonları görselleştirmesine olanak tanıyor.

Günümüzde entegrasyon, uygulama ve donanımlar için vazgeçilmez haline geldi. Trimble Connect’te saklanan SketchUp modelleri, cihazlar arasında otomatik olarak senkronize ediliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?