Samsung Şirketinin Isı Borusunu Kullanmayı Sürdüreceği Açıklandı

Geçmiş olduğumuz sene Samsung şirketinin telefonlarında kullanmaya başlamış olduğu ısı boruları, ısınmış olan akıllı telefonlara çok başarılı bir çözüm olsa bile artan maliyetler sonrasında firmanın ileriki senelerde ısı borusunu kullanımını durduracak olduğu iddiaları dolaşmaktaydı.

Samsung Şirketinin Isı Borusunu Kullanmayı Sürdüreceği Açıklandı

Geçmiş olduğumuz sene Samsung şirketinin telefonlarında kullanmaya başlamış olduğu ısı boruları, ısınmış olan akıllı telefonlara  çok başarılı bir çözüm olsa bile artan maliyetler sonrasında firmanın ileriki senelerde ısı borusunu kullanımını durduracak olduğu iddiaları dolaşmaktaydı.

Ancak ortaya çıkmış olan bir takım bilgilere bakılırsa, Samsung  şirketi ısı borularını telefonları içerisinde kullanmayı sürdürecek

Akıllı telefonların güçleri günler geçtikçe çoğalırken, bir taraftanda ısı üretimleri çoğalmaya devam etmekte. Günlük kullanım esnasında bile ciddi bir sıcaklık derecelerine ulaşmakta olan akıllı telefonlara ilk çözümü Samsung şirketi, 2016 senesinde Galaxy S7 modeliyle beraber yapmıştı.

Bilgisayarlarımızda kullanmakta olduğumuz ısı borularının telefonlara uyarlanmış durumu ile beraber telefon üstünde ısı dağıtımı olanaklı hale gelmiş idi.

2018 senesi içerisinde firmanın ısı borularının kullanılmasına son verecek olduğu iddia edilirken, kaynaklara bakılırsa firma ısı borusunun tedariğini sürdürecek Yani aslında en azından önümüzdeki sene çıkacak Samsung şirketinin amiral gemisi telefon modellerinde de, bu özel ısı borularını görmüş olacağız.

Aynı zaman içerisinde; Samsung şirketi de dahil olmak üzere öteki pek çok büyük markanında amiral gemisi telefonlarına yeni bir soğutma çözümü üstünde uğraşmakta olduğu da bilinenlerin arasında yer alıyor. Vapor Chamber ismi verilen, Türkçesi  ise Buhar Odası anlamında bulunan bu özel termal soğutma yöntemi durumu hazırda bir takım bilgisayar donanımı üreticilerinin tarafındanda kullanılmakta. 

samsung telefon ısı borusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.