Samsung, 2021 yılında satış hedefini tutturdu

Samsung, 2021 yılında satış hedefini tutturdu

Katlanabilir akıllı telefonların geleceğinin parlak olacağına inanan ve rakiplerine göre bu anlamda en erken hamle yapan şirketlerden biri olan Samsung, 2021 yılına dair katlabilir telefon satışlarına ilişkin konuştun. Her ne kadar Güney Kore menşeli şirket satış rakamlarını şeffaf bir biçimde açıklamamış olsa da bu alanda işlerin oldukça yolunda gittiği dikkat çekiyor.

Samsung, yakın tarihlerde paylaştığı bir blog gönderisinde katlanabilir akıllı telefon satışlarının ne durumda olduğunu paylaştı. Güney Koreli şirket, 2021 yılı genelinde, 2020’de sattığından tam dört kat daha fazla katlanabilir telefon sattıklarını söyledi. Bununla birlikte firmanın akıllı telefon pazarındaki iki amiral gemisi Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3, yalnızca 2021’in ilk ayında, 2020’deki Samsung katlanabilir cihazlarının tamamından daha fazla satmayı başardı.

Yine piyasa analistleri, Samsung’un toplam pazar payının, katlanabilir telefon pastasının yüzde 88’ini oluşturduğunu belirtiyor. Bu anlamda toplamde 9 milyon civarında beklenen satış rakamının 7 milyon cibarında olması beklenebilir. Analistler, yanılma payını da göz önüne alarak Samsung’un tek haneli milyonlarda bir satış rakamına ulaştığına, küçük bir ihtimal de olsa 10 milyonu geçmiş olabileceğini belirtiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?