Porsche'nin Panamera Modeline Bir Türlü Akü Yetiştirilememekte

Akü üretenler, Amerika'da 100.000 Dolar tutarındaki başlangıç fiyatı ile büyük ilgi görmekte olan Porsche Panamera 4 modelinin E-Hybrid serisine akü yetiştirmekte çok büyük bir zorluk çekmekte.

Porsche'nin Panamera Modeline Bir Türlü Akü Yetiştirilememekte

Akü üretenler, Amerika'da 100.000 Dolar tutarındaki başlangıç fiyatı ile büyük ilgi görmekte olan Porsche Panamera 4  modelinin E-Hybrid serisine akü yetiştirmekte  çok büyük bir zorluk çekmekte.

Porsche şirket yetkililerinin Reuters haber ajansına yaptığı açıklamaya göre, son 12 aydır Dünya genelindeki üretim sayısını tam 2 katına çıkardığı belirtilen Porsche Panamera Hybrid için akü üreticileri, şirketin akü talebini karşılamakta zorluk çekiyorlar. Buna karşın şirket bu sene içerisinde 8.000 yeni Hybrid Sedan üretmeyi planlıyor.

 

Porsche planlamanın Leipzig Almanya'daki baş sorumlusu Gerd Rupp'a göre, şirket önümüzdeki dönemde ciddi bir tedarik sorunu yaşayabilir. Rupp, şirketin bu denli bir taleple karşılaşacağını düşünmediğini ve hazırlıksız yakalandığını itiraf etmiş.

Açık piyasa koşullarına ayak uydurmanın zorluklarından dem vuran Rupp, ön sipariş edilen Porsche Panamera'ların 2018 yılı içerisinde, planlanan teslim tarihlerinin 3-4 ay sarkabileceğini yönünde müşterilerine şimdiden uyarıda bulunmuş vaziyette...

porsche porsche panamera 4 e-hybrid akü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?