Pixel 3 serisi için yolun sonu

Pixel 3 serisi için yolun sonu

Akıllı telefon dünyasına adım atmasıyla adını daha popüler hale getiren Google, bu serüveni boyunca önemli telefon üreticilerinden birisi haline gelerek kendi kitlesini yarattı. Pixel serisi telefonlarıyla adından söz ettiren marka, yeni telefonlarının önünü açmak için eski ürünlerini rafa kaldırıyor.

Google, 2018 yılında Pixel 3 ve 3 XL akıllı telefonlarını piyasaya sürmüştü. Şirket, orta sınıf telefon dünyasında adından söz ettirir hale gelen telefonlar için ilginç bir karar aldı. Birçok kullanıcısına göre henüz erken olsa da Google, Şubat güncellemesi ile Pixel 3 serisinin son yazılımını yükleyecek.

Pixel 3 serisi bir önceki güncellemesini 2021 yılının Kasım ayında almıştı. Şubat 2022 güncellemesi ile birikmiş güvenlik yamalarını ve hata düzeltmelerini gidermeyi amaçlıyor. Google’ın modellerini 3 yıl ile sınırlamasının ardında ne yattığı henüz kesin bilinmiyor. Şirketin tüm ilgiyi amiral gemisi telefonlarına yönlendirme isteği bu kararda etkili olmuş olabilir.

Pixel 3 serisi, 2018 yılında orta sınıf etiketiyle piyasaya sürülmüştü. O zamanın donanımıyla birçok akıllı telefon şirketilerinin amiral telefonlarına yakın donanıma sahip görülüyordu. 4 GB RAM’e sahip bir Snapdragon 845 ile çalışan akıllı telefon, FHD+ ekrana sahipti. Ancak pil boyutunun küçüklüğü, kulaklık girişinin olmaması akıllı telefonun hanesine eksi yazıyordu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?