Ocak Ateşleme Düğmesi Dönmemesi Sorunu ve Çözümü

Ocak Ateşleme Düğmesi Dönmemesi Sorunu ve Çözümü

Ocak Ateşleme Düğmesi Dönmemesi Sorunu ve Çözümü

 

Yeni nesil ocaklarla yemek pişirmek çok daha pratik ve çok daha profesyonel bir seviyeye ulaşıyor. Gelişmiş teknolojileri ile çok daha konforlu bir kullanım sunan Arçelik’in yeni nesil ocak modelleri her geçen gün daha da yoğun şekilde kullanılmaya başlanıyor. Hızla gelişen akıllı ev ve mutfak teknolojileri kategorisinde yer alan yeni nesil ocak modellerinin kullanımı sırasında da çeşitli sorunlarla karşılaşılabiliyor. Yeni nesil ocak modellerinin en önemli artılarının başında cihazın kendi çakmağına sahip olmasıdır. Bu şekilde ekstra bir çakmağa ihtiyaç duymadan ocağın pratik ve güvenli bir şekilde yakılabilmesi mümkündür. Ancak ocak yakmayı sağlayan çakmağın yani ateşleme düğmesinin çalışmaması ocağın kullanılamamasına neden olur. Böyle bir durumda profesyonel Acıbadem Arçelik Servisi uzman teknikerlerinin müdahalesine gereksinim duyulabilir.

Ocak Ateşleme Düğmesi Neden Dönmüyor?

Ocak ateşleme sistemi son derece gelişmiş yapısıyla ocağı yakarken güvenliği en yüksek seviyede sağlanabilmesine yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte ocak ateşleme sisteminin kullanımı sırasında çeşitli sorunlar yaşanabilmektedir. Ocağın ateşleme düğmesinin kullanılabilmesi için tam olarak dönebiliyor olması gerekmektedir. Eğer ocak ateşleme düğmesi dönemez ise ocağı yakmak için gerekli olan ateşlemeyi sağlayamaz. Böyle bir duruma neden olabilecek ilk olasılık ocak ateşleme düğmesinin tam olarak yerine takılamamış olmasıdır. Yeni nesil ocaklardaki ateşleme düğmesi kolayca sökülerek, temizlenebilmektedir. Bu tip bir temizleme sonrasında ocak düğmesinin yerine tam oturtulmaması dönüşü engeller. Bu yüzden düğmenin yerine tam oturup, oturmadığı kontrol edilmelidir. Ancak çözüm sağlanamaz ise profesyonel müdahale için İstanbul Arçelik Servisi hizmetlerine başvuruda bulunulmalıdır.

Ocak Ateşleme Düğmesi Arızası Çözümü

Bulgurlu Arçelik Servisi uzman teknikerleri yeni nesil Arçelik ocak modellerindeki ateşleme sistemine ilişkin hızlı ve güvenilir müdahalelerde bulunmaktadır. Ocak ateşleme düğmesinin dönmemesinin arızadan kaynaklanması durumunda doğrudan parça değişimi gerçekleştirilir. Çünkü ateşleme sisteminin çalışma prensibini oluşturan sıkıştırma/tutma dişlilerinin kırılmış olması söz konusu olabilir. Böyle bir durumda kesin sonuç sağlanabilmesi maksadı ile mutlak suret ile orijinal Arçelik ocak yedek parçaları ile değiştirilmelidir. Uzman teknikerlerimiz tarafından bu değişim işlemleri orijinal yedek parçalarla ve 1 yıl garanti desteği ile sağlanmaktadır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?