Mercedes otomobillerini geri çağırıyor

Mercedes otomobillerini geri çağırıyor

Mercedes-Benz, dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında bulunuyor. Şirketin birçok otomobili modeli bulunuyor. Hem sunduğu özellikleri hem de kalitesi sayesinde sevilen marka, dünya genelinde iyi satış rakamlarına ulaşıyor.

Mercedes-Benz, ABD’de bulunan 4 adet otomobilini geri çağırma kararı aldı. Yapılan açıklamaya göre bu araçların tek bir fren kaliperinde sorun yaşanabileceğinden dolayı bu araçların için geri çağırma çağrısı yapıldı. Bunun sıkıntının sebebi ise fren kaliperi tedarikçisinin bazı cıvataları yanlış sıkmasından kaynaklanıyor.

Bu problem, aslında ilk olarak ABD dışında keşfedildi. Fren kaliperinden gelen seslerden şikayet eden bir kullanıcı, aracını servise götürerek bakımının yapılmasını istedi. Bu bakım sırasında servis yetkilileri, aracın ön ve arka fren kaliperindeki cıvataların tork özelliklerini karşılamadıklarını keşfetti.

Bu fren kaliperi cıvataları, şirketin Polonyalı tedarikçisi Hitachi Astemo tarafından üretilen bir parça olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Bu fren kaliperlerinden 3 tanesi 2020 Mercedes-AMG CLA 35‘te ve 1 tanesi ise 2021 Mercedes GLA 250‘de bulunuyor. Bu 4 araç da ABD’de yer alıyor. Dünyanın diğer bölümlerindeki araçlarla ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor.

Şu anda araç sahiplerinin bu durumdan haberdar olup olmadığı bilinmiyor. Ancak Mercedes-Benz, 3 Mayıs’tan itibaren araç sahiplerine ulaşacak. Araç sahipleri en yakın yetkili servise giderek işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?