Kripto yatırımcılarını sevindirecek karar

Kripto yatırımcılarını sevindirecek karar

Kripto paralar daha fazla resmi olarak kabul ediliyor olsa da, hükümetlerin büyük yaptırımlarda bulunduğunu biliyoruz. Türkiye, Rusya ve ABD gibi ülkelerde yatırım aracı olarak görülen kripto, artık ABD’de vergi ödemek için kullanılacak.

Vali Polis’in açıklaması her ne kadar şaşırtıcı gibi görünse de Colorado, devlet altyapısı için blok zincir teknolojisini kullanmaya başlayan eyaletlerden biri. Ancak kripto şeklinde alınan vergi ödemeleri, bu birimlerde saklanmayacak. Kripto para ilk olarak dolara çevrilerek ve devlet hazinesine dolar olarak yatırılacak.

“Colorado’da birkaç yıldır kripto ve blok zinciri inovasyonunun merkezi olmak için çalışıyorduk. Bunu Colorado’nun genel inovasyon ekosisteminin kritik bir parçası olarak görüyoruz.”

Colorado’dan gelen bu duyuru, Arizona ve Kaliforniya dahil olmak üzere diğer eyaletlerdeki kripto hareketlerini takip ediyor. ABD’deki birkaç eyalet daha -yasanın onaylanması halinde- kripto para birimini yalnızca vergi için değil, aynı zamanda eyalet çapında ödeme şekli olarak kabul edecek.

Colorado, vergiler için kripto para ödemesini resmi olarak yürürlüğe sokan ilk eyalet olsa da 2018’de Ohio, benzer bir test programını uygulamış ve başarısız olarak görülmesi sonrasında 2019’da kripto vergi alımını durdurmuştu.

Vali Polis, henüz spesifik bir zaman çizelgesi sunmadı, ancak eyaletin yaz dönemine kadar kripto para ödemelerini kabul edebilmesi için çalıştıklarını dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?