iPhone Artık Su Geçirmiyor

Apple markası, yıllardır eksikliği hissedilen su geçirmezlik özelliğini iPhone 7ürünü ile aktif hale getirecek. iPhoneler 7 serisiyle birlikte su geçirmez özelliğe sahip olacak.

iPhone Artık Su Geçirmiyor

Apple, yıllardır eksikliği hissedilen Su Geçirmezlik özelliğini iPhone 7 ile birlikte aktif hale getirecek. Telefonun su geçirmez özelliğinin yanı sıra, telefona su sıçraması ve kısa devre riski olması durumlarında telefon önce sahibini uyaracak, ardından kendi kendini kapatacak.

Bu özellikle ilk kez akıllı telefon pazarına girecek olan iPhone, Su geçirmezlik durumunda farklı bir boyut açmış olacak. Her zaman su geçirmezlikte geriden giden bu teknoloji devi, bu kez atacağı adımla tüm rakiplerine hamle yapmış olacak. Apple'nin, iPhone 7 serisinden itibaren aktif edeceği bu özellik, ileriki zamanlarda çıkacak olan diğer modellerde de yer alacak.

Teknolojinin özelliğine göz atıldığında Apple, kendi cihazları için ürettiği bu yeni durumda telefona fazla su sıçraması veya suyla sert temas etmesi halinde önce kullanıcıyı uyaracak, ardından kısa devre olma ihtimaline karşı akımı kesip telefonu kapatacak. Su ile telefonun temasının giderildiğini anlaması halinde yeniden açılacak. Bu durum kullanıcının ısrarla açmak istemesi durumnda ise kullanıcı insiyatifine bırakılarak açılacak. 

Ama telefon kendince suya karşı ekstra bir koruma kalkanı oluşturmuş olacak.

 

iPhone Apple iPhone7 iPhone özellikleri renkleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.