Instagram kullanıcıları müjde

Instagram kullanıcıları müjde

Meta’ya ait sosyal medya platformu Instagram, art arda yeni özellikleriyle gündemde yer alıyor. Platform şimdi de kullanıcıların merakla beklediği, küçük ama etkili bir özellik üzerinde çalışıyor. Bir mobil geliştirici olan Alessandro Paluzzi, yaptığı paylaşımla Instagram’ın, profil fotoğrafını görüntüleme özelliğini duyurdu.

Bugün erken saatlerde Alessandro Paluzzi, Instagram’ın profil fotoğraflarını uzun dokunarak genişletmelerine izin veren bir özellik üzerinde çalıştığını açıkladı. Bu özellik, özellikle kullanıcılar tarafından platformun en büyük eksikliklerinden biri olarak yer alıyordu.

Müjdeli haberi veren Paluzzi, fotoğraf büyütme özelliğinin şu anda geliştirme aşamasında olduğunu söyledi. Aynı zamanda özelliğin beta test kullanıcılarına da açılmadığını belirtti. Bu nedenle özelliğin nasıl olacağına dair pek çok bilgi yer almıyor.

Bu etkili özelliğin yanı sıra Instagram, farklı özellikler üzerinde de çalışıyor. Bunlardan bir tanesi, kullanıcıların en sevdikleri gönderileri profili üst kısmına sabitlemesi oluyor. Sabitleme özelliği ise akıllara Twitter’ı getiriyor. Aynı zamanda Retweet’e benzer olarak repost özelliği de geliyor. Böylece kullanıcılar, başkalarının gönderisini tek adımla profillerinde gönderi olacak yayınlayacak.

Son olarak da Instagram, kullanıcıların takipçi sayılarını gizlemelerine izin verecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Birçok kullanıcı ve marka, takipçi sayısını popülerliğin ve güvenilirliğin bir parçası olarak görüyor. Bu nedenle bazı kullanıcılar için olumsuz etkiye neden olabilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.