Instagram kayıp çocuklar için harekete geçti

Instagram kayıp çocuklar için harekete geçti

Popüler sosyal medya platformu Instagram, son zamanlarda yeni özellikleriyle gündemde yer alıyor. Şimdi de şirket, kaybolan ve kaçırılan çocuklar için harekete geçiyor. Bir blog gönderisine göre Instagram, çarşamba günü Küresel Kayıp Çocuklar Günü şerefine yeni özelliğini kullanıma sundu. Bu özellik, kullanıcıların bölgelerindeki kayıp çocukların bildirimlerini görmelerini ve paylaşmalarını sağlayacak.

Kullanıcıların bölgelerindeki kayıp çocuklar için ‘Amber Alerts’ özelliğini başlattığını duyurdu. Yeni özellik sayesinde, arama alanında olan kullanıcılar için Instagram akışında bir uyarı olacak. Uyarıda, bir resim, açıklama ve kaçırma olayının yeri gibi bilinen tüm bilgileri içerecek. Sonrasında isteyen kullanıcılar haberi yaymak için uyarıyı paylaşacak.

Bugün başlayan özellik, önümüzdeki birkaç hafta içinde Arjantin, Avustralya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Ekvator, Yunanistan, Guatemala, İrlanda, Jamaika, Kore, Litvanya, Lüksemburg dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanımda olacak.

Amber Alerts özelliği ABD’deki Ulusal Kayıp ve İstismara Uğrayan Çocuklar Merkezi (NCMEC) ve İngiltere’deki Ulusal Suç Ajansı gibi çeşitli kuruluşlarla ortak bir şekilde geliştirildi. Meta’da güven ve güvenlik direktörü Emily Vacher konuyla ilgili blog yazısında açıklama yaptı. “Amber Alerts, topluluklarımızı çocukları güvende tutma konusunda destekleyebilmemizin önemli bir yoludur ve bu çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Instagram’ın ana şirketi Meta, Amber Alerst özelliğini ilk olarak 2015 yılında Facebook‘ta kullanıma sundu. O zamandan beri sosyal medya devi, Amber Alerts’i Facebook kullanıcılarının arama akışlarında gösterdi. Instagram, kayıp çocuk uyarılarının ABD ve dünya çapında yüzlerce çocuğu kurtarma konusunda yardımcı olduğunu söylüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.