İAÜ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ’NDE MEZUNİYET HEYECANI

İAÜ Çocuk Üniversitesi’nin düzenlediği üç haftalık yaz okulu programı, keyifli bir mezuniyet töreniyle sona erdi.

İAÜ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ’NDE MEZUNİYET HEYECANI

 

Türkiye’nin en büyük vakıf üniversitelerinden İstanbul AydınÜniversitesi bünyesinde hizmet veren İAÜ Çocuk Üniversitesi’nin düzenlediği üçhaftalık yaz okulu, son derece keyifli ve görkemli bir mezuniyet töreniyle sonbuldu.

TÖRENDEN ÖNCE SERGİ

İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Halit Aydın Kampüsü’ndegerçekleşen mezuniyet töreninden önce öğrencilerin yaptığı çalışmalarınsergisini inceleyen aileler çocuklarının eserleri karşısında büyük mutlulukyaşadı. Törende ise yaz okuluna katılan ve Yaşları 5 ile 12 arasında değişenyaklaşık 40 öğrenci kep ve cüppelerini giyerek mezun oldu. Üniversite havasınıküçük yaşlarda soluyan minikler gerçek bir üniversitenin mezuniyet töreniniaratmayan bir konsepte sahip olan törende, adeta gelecek yıllarda yaşayacaklarımezuniyetlerin bir provasını yaptı.

“KIŞ OKULUNA DABEKLERİZ”

Törende konuşan İAÜ Çocuk Üniversitesi Müdürü Yrd. Doç. Dr.Ayşin Kaplan Sayı “Yoğun bir yaz okulu programını geride bıraktık. Bu bir yazokulu programı desek de sadece eğlencenin olmadığı eğlenceyle birlikte pek çokşey öğrenen çocukların artık hayata daha farklı bakacaklarını düşünüyorum.Ayrıca gezilerimizde sanat ve kültürel anlamda verimli geçtiği kadaröğrencilerimizle birebir vakit geçirmemizi sağladı. Gezilerin de sadece vakitdoldurmak amaçlı olmaması için planlarımızı büyük titizlikle yürüttük”dedi.  Çocuklardan büyük umudu olduğunubelirten Yrd. Doç. Dr. Sayı, bunun gibi zenginleştirilmiş eğitimlere her zamançocuklarını teşvik etmeleri konusunda velilere seslendi ve onları kış okulueğitimine çocuklarını göndermeleri konusunda davette bulundu.

“ŞİMDİKİ ÇOCUKLARŞANSLI”

Yrd. Doç. Dr. Sayı’nın ardından söz alan İstanbul AydınÜniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Özyılmaz ise, “Biz bu sertifikave diplomaları almak için, bu cüppeleri giyebilmek için yıllarca uğraştık.Buradaki çocuklarımız çok şanslı ki şimdiden böyle imkanlara sahipler. Buyüzden onlardan büyük işler bekliyoruz. Ayrıca bu imkanları onlara sunanailelerine ayrıca teşekkür ediyor ve onları bu bilinçlerinden dolayı böylesinegüzel bir eğitimle çocuklarını buluşturdukları için tebrik ediyorum”  diye konuştu. Konuşmaların ardından tek tekisimleri okunarak sahneye alınan öğrenciler, yaz okulu boyunca ders aldıklarıöğretmenleri ve İAÜ Çocuk Üniversitesi ekibinin ellerinden başarı belgelerinialdı. Tüm öğrencilere belgelerinin taktim edilmesinin ardından öğrenciler, Yrd.Doç. Dr. Sayı eşliğinde keplerini havaya fırlatarak mezuniyetlerini kutladı.

SON GEZİ CAM OCAĞIMÜZESİ’NE

Öte yandan İAÜ Çocuk Üniversitesi yaz okulu kapsamında songezi Cam Ocağı Müzesi’ne gerçekleştirildi. İlk olarak gösteri alanına geçençocuklara cam ustası tarafından kısaca camın maddesi ve yapısı tanıtılarakgösteri amaçlı bir kuş yapıldı. Ardından müzenin içinde keşfe başlayançocuklara cam sanatçısı balık şeklinde bir süs eşyası yaparak keyifli dakikalaryaşattı. Cama rengini nasıl verdiğini gösteren sanatçıya ilgi yoğundu. Bu güzelsanat gezisinin ardından kısa bir mola veren çocuklar müzenin yeşilliklerledolu bahçesinde açık havada öğle yemeklerini yedi ve keyifli vakitler geçirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?