Google kesenin ağzını açtı

Google kesenin ağzını açtı

Dijital dönüşümün lokomotifi konumundaki internetin gelişimi ile kullanıcı güvenliğini tehlikeye atan veri ihlallerinin sayısında ciddi bir artış yaşandı. Bu kapsamda son dönemde ülkemiz dahil tüm dünyada farklı sektörlerde boy gösteren firmaların siber saldırıya uğradığına ve önemli verilerini hackerlara kaptırdığına şahit olmuştuk.

İki şirketin bir süredir görüşme halinde olduğu ve yakın zamanda görüşmelerin resmiyete döküleceğine yönelik iddialar vardı. Bu durum geçtiğimiz saatlerde resmen doğrulandı ve Google, ünlü siber güvenlik firması Mandiant’ı satın alacağını resmen duyurdu.

Google, Mandiant’ı bünyesine katabilmek için 5,4 milyar dolar ödeyecek. Böylelikle şirketin her bir hissesi için 23 dolar ödeme yapmış olacak. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Google Cloud CEO’su Thomas Kurian, şu ifadeleri kullandı;

Daha önce sadece hükümetleri hedef alan bilgisayar korsanları, artık odağını dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren şirketlere çevirdi. Bu nedenle daha önce eşi benzeri görülmemiş bir siber güvenlik sorunu ile karşı karşıyayız.

Güvenlik paketimizi ve danışmanlık hizmetlerimizi daha da geliştirmek ve müşterilerimizin güvenliklerini bir üst seviyeye çıkarmak için Mandiant’ı Google Cloud’da ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.

İki şirket arasındaki anlaşmanın tamamlandı. An itibariyle topun düzenleyici kuruluşlarda olduğunu belirtelim. Buradan da onay çıkarsa Google, 2012’de Motorola’yı 12,5 milyar dolara satın almasının ardından ikinci en büyük alımını yapacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.