Google Asistan iki önemli özelliğine veda ediyor

Google Asistan iki önemli özelliğine veda ediyor

Google Asistan, son birkaç aydır birçok özelliğini kaybediyor. Son olarak şirket, Asistan’ın hatırlatıcı ayarlama yeteneklerinden iki özelliğin veda ediyor. Google Asistan destek sayfasına göre, ayarlanabilir hatırlatıcı ve konum tabanlı hatırlatıcı yakında sona erecek. 2019 yılında piyasaya sürülmesinden itibaren bu özellik, pek çok kullanıcı için zor bir değişiklik olabilir.

Birçok kullanıcının sesli asistanda kullandığı en yaygın özelliklerden biri ayarlanabilir hatırlatıcı. Google Asistan’ın hatırlatıcı ayarlama, kişilerin görevini azaltması ve görevlerini paylaştırması bakımından iyi bir yol. Bunun yanı sıra konu tabanlı hatırlatıcılar da aynı yardımı kullanıcılara sunuyordu. Şimdi her iki özellik de sona erecek.

Şirketin bu adımı, Anlık Görüntü özelliğinin kesintisinin ardından geliyor. Bu kaldırmanın nedeni belirsiz olsa da, Google’ın önceki adımlarıyla aynı olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda şirket şu anda, bazı özellikleri ve uygulamaları kesmek konusunda hızlı davranıyor.

Google, bu özellikleri kaldırması konusunda somut bir tarihe sahip değil. Ancak bunun nedeni olarak, şirketin Asistan için uzun zamandır beklenen ‘Bellek‘ yükseltmesine yer açma çabası olabileceği söyleniyor. Bunun yanı sıra Google’ın yeni bir sanal asistan yazılımı yayınlamaya hazırlandığı söylentileri de yer alıyor.

Tüm bunlar, Google’ın artık desteklemeye gerek duymadığı özellikler olduğunu gösteriyor. Google Asistan’ın özellikleri desteklemeyi ne zaman bırakacağı hakkında ise henüz bir bilgi yer almıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.