Ford’dan tarihi karar

Ford’dan tarihi karar

Otomotiv devleri elektrikli araç pazarına doğru hücum ederken, ABD’li şirket Ford’dan dikkat çeken bir hamle geldi. Ford’un açıklamasına göre, emisyonsuz araç üretiminin hızlandırılmasının bir sonucu olarak içten yanmalı ve elektrikli otomobil operasyonları ayrılacak.

Ford Model E bölümü elektrikli araç üretecekken, Ford Blue ise geleneksel (içten yanmalı) modellere yönelecek. İki girişimin her biri ayrı yöneticilere sahip olacak ve kendi finansal sonuçlarını rapor edecek. Her iki şirketin de merkezi Michigan eyaletinde bulunacak.

Ford CEO’su Jim Farley, “Ford artık Model E’yi üretmeyecek. Çünkü kurduğumuz yapılar aslında yan üründen daha güçlü olması gerektiği anlamına geliyor” diyerek şunları dile getirdi:

“Ford Plus ile hedefimiz yeniden dünyayı değiştiren bir şirket olmak. Ford Blue’nun endüstriyel teknik bilgisi ve hacmiyle birlikte Ford Model E’de hızlı ve sonsuz yenilikler sağlamak istiyoruz. “

Ford ayrıca bazı operasyonel ve finansal hedeflerini de yükseltti. Şirket 2026 yılına kadar küresel hedefin yaklaşık üçte biri olan iki milyon elektrikli araç üretmeyi ve 2030 yılına kadar bu üretimi yarı yarıya yükseltmeyi planlıyor. Şubat ayında Ford, 2030 yılına kadar elektrikli araçların ürün yelpazesinin en az yüzde 40’ını oluşturacağını söylemişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?