Apple Yeni İşlemci Serisi için Hazırladığı BigSur'u Tanıttı

Apple Yeni İşlemci Serisi için Hazırladığı BigSur'u Tanıttı

Apple Yeni İşlemci Serisi için Hazırladığı BigSur'u Tanıttı

 

Apple geçtiğimiz günlerde yaptığı etkinlik ile beraber, yeni işlemci serisi olan M1 serisini ve yonga setini tanıttı. Oldukça güçlü olan ve muadillerine nazaran 3-4 kat daha yüksek performans sağlayabilen bu işlemciler, özel bir mimariye sahip olmakla beraber, özel bir MacOS sürümü ile geliyorlar.

Apple, tanıtımını yaptığı işlemci ile birlikte, bir de yeni işletim sistemini de kullanıcılarına sundu. Yeni işlemci serisinin çok daha iyi bir şekilde çalışması ve yüksek performanslar gösterebilmesi için yeniden dizayn edilen MacOS işletim sisteminin bir sürümü olan BigSur'u tanıtan Apple, bu sayede birçok avantajı da kullanıcılarına sunacağını duyurdu.

Yüksek Hızlar ile Yeni M1 Serisi

Önceki seriye nazaran çok yüksek hızlara ulaşabilen ve birçok ihtiyaca yanıt verebilen M1 serisi, bunu güç aldığı BigSur sayesinde sağlayabilecek. Direkt olarak M1 serisi işlemcilere odaklanarak tasarlanan BigSur, birçok avantajı da kullanıcılara sunacak.

BigSur Ne Gibi Avantajlar Sağlıyor?

Açılış hız başta olmak üzere, 3 kata varan performans aratışı sağlayacağı ileri sürülen BigSur'un, İntel tabanlı uygulamaları çalıştırmaya da olanak vereceği söyleniyor. i Ayrıca güvenlik düzeylerinde de büyük artışlar sağlayacak olan BigSur, alacağı güncellemeler ile çok daha iyi bir hale gelecek.

İntel Tabanlı Uygulama Kullanımı

İntel tabanlı uygulamaları kurmak ve kullanmak için imkan tanıyan BigSur, bu sayede birçok kişi için büyük bir avantaj sağlıyor. Şuan için hangi uygulamaların kurulabileceği net olmasa da, sayının aratacağı ön görülüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?