Android İşletim Sisteminin Kullanıcıları Microsoft Edge'e Akın Etti

Geçmiş olduğumuz hafta iOS ve de Android işletim sistemli akıllı telefonlarda beta olmaktan çıktığı açıklanan Microsoft Edge isimli web tarayıcısı uygulaması özellikle de Android işletim sisteminin kullanıcıları tarafından çok yoğun bir ilgi görmüş halde.

Android İşletim Sisteminin Kullanıcıları Microsoft Edge'e Akın Etti

Geçmiş olduğumuz hafta iOS ve de Android işletim sistemli akıllı telefonlarda beta olmaktan çıktığı açıklanan Microsoft Edge isimli web tarayıcısı uygulaması özellikle de  Android işletim sisteminin kullanıcıları tarafından çok yoğun bir ilgi görmüş halde. 

Google Play Store'da yer alan verilere göre, 1 milyon tane yükleme sayısı ile birlikte Edge fazlasıyla popüler. Kesin  bir rakam bilinmese bile uygulamanın kısa zaman içerisinde 1 ila 5 milyon aralığına girmiş olması 
 çok önemli bir başarı şeklinde kabul edilebilir. Ek bir şekilde, Android kullanıcılarının Google Chrome uygulamasına ek bir alternatif arayışında olduklarını da düşünebiliriz.

Öte taraftan Edge’in iOS platformunda yer alan durumu maalesef bilinmemekte. Uygulamanın Google Play Store ve de App Store’da aynı zaman içerisinde sunulmuş olduğunu hatırlatmakta bir yarar var. Apple şirketine ait olan TestFlight ise yalnızca 10.000 kişinin uygulamayı beta süreci içerisinde denemesine izin vermiş idi. Tahminler  ise uygulamanın bu platform içerisinde çok fazla benimsenmemiş olduğu yönünde.

Windows 10 işletim sistemi uyumluluğu için tasarlanmış olan web tarayıcı, mobilde yapmış olduklarınızı kişisel bilgisayarınızda devam ettirmenize izin vermesi ile beraber işinizi basitleştirmekte. Öte yandan, bütün cihazlarınızın arasında eş zamanlama ve de web üzerinde sesli arama yapabilme özelliği de cabası.

android microsoft edge
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.