AirPods 3 ile ilgili üzen karar

AirPods 3 ile ilgili üzen karar

Apple, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında yer alıyor. Şirket, akıllı telefonlar ve bilgisayarların yanı sıra kulaklık gibi ürünlerin de üretimini sağlıyor ve bu sayede birçok müşteriye farklı ürünler sunabiliyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında Apple, merakla beklenen yeni nesil AirPods 3’ün tanıtımını gerçekleştirmişti. Tanıtım sırasında her ne kadar kulaklık çok sevilse de maalesef satışlarda durum pek de öyle olmadı. AirPods 3, bir önceki nesil AirPods kadar iyi ve iddialı bir satış başarısına maalesef ulaşamadı.

Ünlü analist Ming-Chi Kuo’nun yaptığı paylaşıma göre Apple, bu sebepten dolayı tedarikçilerinden Nisan ile Eylül ayındaki AirPods 3 alımını yüzde 30 oranında azaltma kararı aldı. Bu durumdan dolayı şirket, bu yıl içerisinde tanıtılacak AirPods Pro 2’nin ardından birinci nesil AirPods Pro’nun üretimine son verebilir.

AirPods 2, yeni nesil AirPods 3’e rağmen hala sevilerek satın alınıyor. Arada tasarım anlamındaki değişiklikler dışında çok büyük farklılıklar bulunmaması birçok kullanıcıyı sevilen eski tasarıma doğru itiyor ve AirPods 3 satışları ciddi anlamda azalıyor. Ayrıca arada bulunan fiyat farkı da kullanıcıları eski nesli almaya teşvik ediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?