2017 yılında dünyada olup biten bilimsel ve teknolojik gelişmeler

Önümüzdeki günlerde veda edeceğimiz 2017 yılı birçok teknolojik ve bilimsel gelişmeye sahne oldu. Sanal para birimlerinden uzay araştırmalarına, elektrikli araçlardan tarihi keşiflere kadar birçok gelişmenin yaşandığı 2017 yılında yaşanan olayları sizler için araştırıp derledik.

2017 yılında dünyada olup biten bilimsel ve teknolojik gelişmeler

Tesla ve SpaceX gibi firmaların kurucusu olan Elon Musk, gelecek yıllarda Mars’ta kurulacak olan bir koloni hakkında Avustralya’da düzenlenen Uluslararası Uzay Kongresi’nde açıklamalarda bulundu. SpaceX gelecek 5 yıl içerisinde Mars’a 2 kargo gemisi yollamayı hedefliyor.2017'de Teknoloji ve Bilim Dünyasında Yaşanan Gelişmeler!
Dünyanın en büyük özel uzaycılık firmalarından bir tanesi olan SpaceX firması kullanılmış roketlerin geri dönüşümü için çalışmalar yürütmeye başladı. Elon Musk 2018 yılın içerisinde ilk insansız Mars yolculuğu için deneme yapmayı planlıyor. Elon Musk’ın hedefine göre 50 -100 yıl içerisinde Mars’a “1 milyon insan taşımak!”.2017'de Teknoloji ve Bilim Dünyasında Yaşanan Gelişmeler!
Airbus, Siemens ve Rolls-Royce firmaları ortaklaşa yürüttükleri çalışma ile dünyanın ilk hibrit-elektrikli uçağını üreteceklerini açıkladı. 2020 yılında ilk uçuşu yapması beklenen E-Fan X adındaki uçak tarihte bir ilk olacak.2017'de Teknoloji ve Bilim Dünyasında Yaşanan Gelişmeler!
Elektrikli arabaların öncüsü Tesla firması önümüzdeki yıllarda crossover tarzi bir Model Y’nin ardından elektrikli bir pickup üreteceklerini belirtti.2017'de Teknoloji ve Bilim Dünyasında Yaşanan Gelişmeler!
25 Ekim’de düzenlenen Geleceğin Yatırım Girişimcileri etkinliği kapsamında Suudi Arabistan, yapay zekaya sahip Sophia adındaki bir robota vatandaşlık verdiğini duyurdu. Çin merkezli Hanson Robotics isimli bir firma tarafından üretilen robot gelecekte aile kurmak istediğini açıkladı.2017'de Teknoloji ve Bilim Dünyasında Yaşanan Gelişmeler!
2017 yılının en çok konuşulan konularından bir tanesi kuşkusuz sanal paraların babası Bitcoin oldu. Tarihin ilk sanal parası rekor bir yükselişe geçerek ilk kez 19 bin dolar seviyesini gördü. Bitcoin’in ardından birçok alt coin türü ortaya çıktı. Bunlardan bir tanesi de Einsteinium oldu. EMC2 adındaki coin sadece 1 yılda değerini %201 bin katladı.2017'de Teknoloji ve Bilim Dünyasında Yaşanan Gelişmeler!
Dünyanın en ünlü akıllı telefon üreticilerinden bir tanesi olan Apple firması iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerini 12 Eylül’de tanıttı. Tanıtımda telefonların yanı sıra 4K Apple TV ce Apple Watch Series’de tanıtıldı. Yeni iPhone Modelleri ile birlikte Face ID özelliği de tanıtıldı. Kuşkusuz 2017’nin en çok konuşulan konularından bir tanesi oldu.2017'de Teknoloji ve Bilim Dünyasında Yaşanan Gelişmeler!
Amerika, dünya üzerinde 150 ülkede 300 binden fazla kişisel bilgisayarı hedef alan fidye yazılımı WannaCry’ın ardında Kuzey Kore’nin olduğunu açıkladı.
Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlara saldırıda bulunan WannaCry bilgisayarları kilitleyip şiflemişti. Bilgisayardaki verilere tekrar ulaşabilmek için kullanıcılar fidye ödemek zorunda kalmıştı. Fidyelerin değeri 300 ila 600 bin dolar değerinde Bitcoin ile ödenmesi gerekiyordu.2017'de Teknoloji ve Bilim Dünyasında Yaşanan Gelişmeler!
Dünyanın en büyük arama motoru ve teknoloji firması Google, Apple’ı geride bırakarak “dünyanın en değerli markaları” listesinde zirveye yerleşti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ulaş Sungur Kimdir?
Ulaş Sungur Kimdir?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?
Gayrimenkul Danışmanı Ahmet Dağ Kimdir ?