Arama

Xiaomi’nin otonom aracı

6 ay önce


Xiaomi’nin otonom aracı
ad image

Teknoloji dünyasının önemli isimlerinden birisi olan Xiaomi, ürettiği elektronik ürünlerle oldukça geniş bir yelpazeye hitap ediyor. Akıllı telefon dünyasındaki başarısını diğer alanlara da yayıp kendi ekosistemini yapmak isteyen şirket, uzun süredir konuşulduğu gibi elektrikli otomobil dünyasına da adım atmaya hazırlanıyor.

Birçok alanda yaptığı üretimle önemli bir kitleye ulaşan Xiaomi’nin elektrikli otomobil sektörüne de gireceği konuşuluyordu. Son dönemde bu aracın otonom olacağı birçok kaynak tarafından da söylenmişti. Son gelen görüntü bu söylentileri haklı çıkarıyor.

Paylaşılan görüntüde aracın tavanında bir lidar sensörü göze çarpıyor. Webio’da kullanıcıların genelinden olumlu görüş alan tasarımın sadece test aracı olduğu, muhtemelen tasarımda birtakım değişikliklerin olacağı belirtildi.

Yapılan açıklamada Xiaomi, görüntüdeki aracı daha çok lidar sensörü denemek için trafikte kullandı. Öte yandan şirketin CEO’su Lei Jun, daha önce piyasaya sürülmek istenen aracın sedan veya bir SUV olacağını belirtmişti.

Elektrikli otomobil dünyasına büyük bir bütçe ayıran şirket, ilk aracını 2024 yılında tanıtmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda Xiaomi Automobile Co adlı bir alt marka yaratan şirket, 1.57 milyar dolarlık kurucu sermaye ve 500’den fazla çalışanıyla çalışmalarına devam ediyor. Bu üretim hattını giderek büyütmek isteyen şirket, yılda 300 binden fazla araç üretebilecek bir tesis yapımına da devam ediyor.

Etiketler :
vadi

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
Yorumlar

ad image

1xbet  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |   gebze avukatbetnano giriş

betnano -güvenilir bahis siteleri-supertotobet-betnano