Arama

Tesla’yı bekleyen tehlike

1 yıl önce


Tesla’yı bekleyen tehlike
ad image

Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla, son yıllar birçok kez adından söz ettirdi. Elektrikli ve otonom araçlar dünyasında akla gelen ilk isim olan şirket, gündemde kalmaya devam diyor. Şirket, başarıları kadar başarısızlıklarıyla da göz önünde. Tesla, geri çağırmalarıyla ünlendiği son dönemde mercek altına alınıyor.

Tesla, otonom araç dünyasının lideri olabilmek için var gücüyle çalışıyor. Öyle ki şirket, bu alanda en önemli markalardan biri konumunda. Ancak şirket, teknik hatalardan dolayı defalarca araçlarını geri çağırdı. Ancak bu durum, yetkililerin dikkatini çekti.

Öte yandan inceleme Tesla’nın faaliyetleri için büyük sorunlar ortaya çıkarabilir. Modellerin otonom sistemi, bir dizi test ve incelemeye tabi tutulacak. Soruşturma kapsamında bazı modellerin satışı, hatalar düzeltilene kadar askıya alınabilir. Kurum, konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi.

Soruşturmayı artırmanın amacı Otomatik Pilot ve ilgili Tesla sistemlerinin sürücü denetiminin etkinliğini baltalayarak insan faktörlerini veya davranışsal güvenlik risklerini ne derece şiddetlendirebileceğini keşfetmek.

Etiketler :
vadi

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image

You may also be interested in;

MALATYA

MALATYA

7 yıl önce
FETHİYE

FETHİYE

7 yıl önce
Yorumlar

ad image

1xbet  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |  

Bonus veren siteler