Arama

Rusya’dan Instagram kararı

2 yıl önce


Rusya’dan Instagram kararı
ad image

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor), Facebook ve Twitter’ı yasaklamıştı. Facebook ile Instagram ve WhatsApp’ın da çatı şirketi olan Meta, bu hafta ülkelerde nefret söylemi politikasında değişikliğe giderek Rus askerlerine yönelik şiddet çağrılarına izin verme kararı aldı.

Roskomnadzor resmi web sayfasında yaptığı paylaşımda Meta İletişim Direktörü Andy Stone’un Ruslara yönelik şiddet çağrılarına izin vereceklerini açıkladığını hatırlattı. Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu, erişim engeli kararını şu ifadelerle duyurdu:

Instagram, askeri personel de dahil olmak üzere Rusya Federasyonu vatandaşlarına karşı şiddet çağrıları içeren materyalleri dağıtıyor. Rusya Federasyonu Başsavcılığı’nın talebi doğrultusunda, Rusya Federasyonu’nda Instagram’a (Meta Platforms, Inc.’e ait) erişim sınırlandırılmıştır

Rusya’nın yeni kararıyla birlikte Meta’ya bağlı iki sosyal medya platformu: Instagram ve Facebook’a erişim kısıtlandı. Dünya genelinde aylık 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan WhatsApp’a ise hala ülkede erişilebiliyor. Ancak Meta ile Rus Hükümeti arasındaki kriz devam ederse, WhatsApp’ın da yasaklanabileceği tahmin ediliyor.

Öte yandan Ruslar sadece Instagram ve Facebook’a değil, Netflix ve Prime Video’ya da erişemiyor. Çünkü Netflix geçtiğimiz günlerde “Mevcut durumlar nedeniyle, hizmetimizi askıya aldık” sözleriyle Rusya’da faaliyet göstermeyi durdurduğunu açıkladı. Aynı kararı Amazon, Prime Video için de aldı.

Etiketler :
vadi

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image

You may also be interested in;

Google VR Yolda !

Google VR Yolda !

7 yıl önce
Yorumlar

1xbet  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |  

Bonus veren siteler