Arama

Liposuction ve Estetik Yöntemleri

2 yıl önce

Liposuction ve Estetik Yöntemleri

Liposuction ve Estetik Yöntemleri
ad image

Liposuction ve Estetik Yöntemleri

Kilo sorunu olmayan ancak bölgesel olarak kilo vermek isteyen kişilerden topikal kayganlaştırıcıların çıkarılmasıdır.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction, vücudun belirli bölgelerindeki yağ birikintilerinin özel bir vakum veya şırınga ile alınarak vücuttan yağ alınması işlemidir. Kesinlikle kilo verme ameliyatı değil, vücut kontür ameliyatıdır.

Liposuction Öncesi

Liposuction öncesi dikkat edilmesi gereken bir durum yoktur. Ameliyat öncesi olduğu gibi, ameliyattan bir hafta veya 10 gün önce antikoagülan veya bitki çayları almanıza gerek yoktur. Liposuction öncesi alkol ve tütün tüketimini azaltmalısınız. Sigaraya devam etmek yara iyileşmesini geciktiren faktörlerden biridir.

Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Liposuction yaptırmak isteyen adayların normalden biraz daha kilolu olma gibi özelliklere sahip olması gerekmektedir. İdeal kilonuzu aşmamalı, bölgesel olarak fazla yağlanmamalı, diyet veya egzersize yanıt vermeyen inatçı yağlara sahip olmalısınız.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Liposuction ameliyatı veya liposuction olarak da bilinir. Liposuction yapmak için çeşitli teknikler ve yöntemler vardır. Kullanılan yöntem, bireysel gövdenin yapısına ve yerel yağlamaya bağlıdır. Üç farklı yolu vardır.

  • Islak teknikle liposuction
  • Ultrasonik liposuction
  • Lazer liposuction

Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatı alınan yağ miktarına, hastanın yaşı ve kilosuna, anestezi tipine ve ek tedavi ihtiyacına göre belirlenir. Liposuction fiyat bilgisi için bir doktora görünmek en önemli şartlardan biridir. Hasta ile ilgili faktörlerin yanı sıra, ücretler diğer faktörlere de bağlı olabilir.

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Tedavisi

Karın germe ameliyatı, kullanılan birçok teknikle yapılır. Bu yöntem, göbek ve karın oluşumundan kaynaklanan estetik sorunları ortadan kaldırmakta yardımcı olur.

Abdominoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı için tercih edilen yöntemler arasında liposuction adı verilen liposuction ilk sırada gelmektedir. Liposuction'a ek olarak, karın bölgesindeki yağlanmaların alınması sırasında cerrah tarafından belirlenen fazla dokuların da alınması gerekebilir. Bu nedenlerle birden fazla yöntem kullanılmaktadır. Bu adımlar kesi açıkken gerçekleştirilir.

Karın Germe Ameliyatına Neden İhtiyaç Duyulur?

 Karın germe ameliyatı vücut şeklinden şikayetçi olan hastalarımız sarkan göbekler bu şikayetler dolayısıyla hastalarımız yeni görünümüne karın germe ameliyatı ile kavuşmak isterler bu yüzden abdominoplasti ameliyatına ihtiyaç duyulur.

Karın Germe Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Karın germe aşırı obezite sorunu olmayanlar için, doğumdan sonra karnınızda gevşek veya çatlak izleri olanlar için, kilo alıp verme nedeniyle ciltte sarkma yaşayanlar için ve sağlıklı görünüp ancak çok fazla şişman ve çok fazla karnı olanlar için uygundur. Karın germe ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alıp size uygun olmadığını hekiminiz ile görüşebilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatında İyileşme Süreci

Abdominoplasti sonrası iyileşmenin ne kadar süreceği konusunda tam bir açıklama bulunmamaktadır. Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi karın germe ameliyatı sonrasında iyileşme için genel bir zaman dilimi vardır.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hareket kısıtlamalarına riayet etmelisiniz. Bağışıklık sisteminizi korumalısınız. Sigara ve alkolden uzak durmalısınız. Doğru giysiler tercih etmelisiniz. Ve ameliyattan sonra bir süre araç kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Abdominoplasti Ameliyatı Ağrılı Mıdır?

Her hasta karın germe ameliyatından sonra hafif veya orta şiddette ağrı yaşayabilir. Ayrıca oluşan ağrılar için ilaç kullanmak da mümkün olabilir. Hastanın tedaviden sonra önemli ölçüde kaldıramaması da ağrıyı giderir.

Karın Germe Ameliyatında Kullanılan Yöntemler

•             Mini karın duvarı estetiği: Cildi daha az sarkık olan kişilere uygun ve göbek deliği hareketini gerektirmeyen bir tekniktir.

•             Karın Germe: Cildi aşırı derecede sarkmış kişiler için uygundur. Göbek tutulur ve karın duvarının kasları genellikle karın duvarının zayıflığından dolayı cerrahi olarak onarılır.

•           Liposuction ve Abdominoplasti: Cilt sarkması ya da üst karın bölgesinde yağlanma artışı olan kişiler için yapılır. Çoğu durumda karın duvarı estetiği tek başına yeterli olmadığı için bu teknik kullanılır.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

 Karın germe ameliyatı fiyatları göz önüne alındığında, yaygın olarak kullanılan bir yöntem olduğu için artık uygun. Karın germe ameliyatı fiyatları ameliyatı yapan cerrahın el becerisini ve sonuçlarını da etkiler. Bu adımlardan yararlanmak için sağlık merkezinizden de tavsiye alabilirsiniz. Bununla birlikte karın germe ameliyatı fiyatları hastanın yapısına hastalığına göre belirlenir.

Etiketler :
vadi

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
Yorumlar

1xbet  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |  

Bonus veren siteler