Arama

Lapsus$ devam ediyor

1 yıl önce


Lapsus$ devam ediyor
ad image

Siber suç çetesi Lapsus$’un bazı üyeleri, geçtiğimiz hafta İngiltere polisi tarafından tutuklanmıştı. Tutuklamalardan sonra artık grubun dağıldığı ve artık herhangi bir saldırıların azalacağı düşünülüyordu. Fakat Lapsus$ bu sefer de büyük yazılım şirketi Globant ‘a saldırdı.

Lapsus$’un tutuklanmadan sonra geri kalan üyeleri, büyük yazılım şirketi Globant’ı hackledi ve şirketin 70 GB‘lık verisini çaldı. Grup, çaldıkları verilerle herhangi bir tehdit mesajı yayınlamadı. Bu yüzden çaldıkları bilgileri nasıl kullanacakları şu an için bilinmiyor.

Globant, saldırıdan hemen sonra siber güvenlik uzmanına danıştı. Şirketten çalınan bilgilerin önemli ve gizli bilgiler olduğu ortaya çıktı. 2003 yılında kurulan yazılım şirketinin ortakları arasında Apple, Google Cloud, Slack ve Okta gibi büyük şirketler yer alıyor. Yazılım şirketi ek olarak güvenlik protokollerini genişlettiğini ve kapsamlı bir soruşturma yürütmeye başladıklarını da açıkladı.

Globant, konuyla ilgili ek olarak şu açıklamaları yaptı:

“Erişilen bilgilerin çok sınırlı sayıda müşteri için belirli kaynak kodu ve projeyle ilgili belgelerle sınırlı, altyapı sistemleri veya müşterilerimizin sistemleri zarar gördü.”

Etiketler :
vadi

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image

You may also be interested in;

Google VR Yolda !

Google VR Yolda !

7 yıl önce
Yorumlar

1xbet  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |  

Bonus veren siteler