Arama

Kripto para sahipleri dikkat

2 yıl önce


Kripto para sahipleri dikkat
ad image

Dijital dönüşümün lokomotifi konumunda bulunan internetin bizlere en büyük hediyelerinden biri de kripto paralar. Doğru ve yerinde hamleler yapıldığında yatırımcısına ciddi miktarlar kazandırabilme potansiyeline sahip bu varlıklar, son dönemde geleceğin paraları olarak lanse edilmeye başlandı. Durum böyle olunca bu alanda yatırım yapan kişilerin sayısı da büyük ölçüde arttı.

Kripto paraların muhafaza edildiği sanal cüzdanların önemini hepimiz biliyoruz. Gerçek hayatta kullanılan cüzdanlardan en ufak bir farkı olmayan bu araçlar, maalesef bilgisayar korsanlarının bir numaları hedefi konumunda. Bu nedenle kripto para cüzdanlarında bulunan sanal varlıkları ele geçirmesi için geliştirilen kötü amaçlı yazılımların sayısında da ciddi bir artış yaşandı.

Son dönemde MetaMask, Binance Chain Wallet ve Coinbase Wallet gibi tarayıcı uzantısı olarak kullanılan yaklaşık 40 kripto para cüzdanını yeni bir zararlı yazılım türedi. 2019’da patlak veren Oski trojanının daha da güçlü bir versiyonu olarak geliştirilen Mars Stealer, Opera ve Firefox dışındaki Chromium tabanlı tüm tarayıcılara bulaşabilme yeteneğine sahip.

Bu adımdan hemen sonra tarayıcı uzantısı olarak kullanılan kripto para cüzdanlarının bilgilerini ve özel anahtarını tespit ederek kopyalayan yazılım, işlem tamamlandığında kendini silerek sistemden ayrılıyor. 

Etiketler :
vadi

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image

You may also be interested in;

Google VR Yolda !

Google VR Yolda !

7 yıl önce
Yorumlar

1xbet  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |  

Bonus veren siteler