Arama

Hyundai müjdeyi verdi

8 ay önce


Hyundai müjdeyi verdi
ad image

Hyundai tarafından bugün yapılan açıklamada, Avrupa pazarı için özel olarak kompakt ve uygun fiyatlı bir elektrikli otomobil geliştirileceği söylendi. İçten yanmalı versiyonlar ile kıyaslandığında ise i10 ile i20 arası bir model bekleyebiliriz.

Bugün Hyundai Motor Avrupa Pazarlama Müdürü Andreas-Christoph Hofmann, yeni bir elektrikli otomobil geleceğini doğruladı. Üstelik fiyat tarafında 20 bin Euro gibi bir başlangıç fiyatını hedeflediklerini söyledi. Bunu yaparken ise menzil ve performanstan kısılmayacak.

Bu doğrultuda 19 Temmuz itibariyle geçerli olan kur üzerinden kabaca bir fiyat tahmini yapacak olursak, 450 ila 500 bin TL arasında geleceğini söyleyebiliriz. Tabii ek pil paketi ile uzun menzil veya opsiyon özellikler ile birlikte bu fiyat daha da artacaktır.

Aracın çıkış tarihi ise belirsizliğini koruyor. Fakat Hofmann bunun bu yıl veya önümüzdeki yıl olmayacağı konusunda emin. Zira aracın geliştirme faaliyetlerinin yeni başladığını söylüyor. Bu doğrultuda Türkiye’ye gelişinin en erken 2024’ün ikinci yarısı veya 2025 civarı olması bekleniyor.

Tabii 2025 yılına kadar Türkiye’de elektrikli dönüşüm anlamında büyük bir yol kat edilecek. Togg önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde yollarda olacak. Tesla da bu yıl bitmeden resmi olarak pazara giriş yapıyor. Ayrıca 10’dan fazla şirket şarj istasyonları konusunda kolları sıvamış durumda.

Etiketler :
vadi

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image

You may also be interested in;

Google VR Yolda !

Google VR Yolda !

6 yıl önce
Yorumlar

ad image

1xbet  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |