Arama

GeForce RTX 3090 Ti

11 ay önce


GeForce RTX 3090 Ti
ad image

Günümüzde NVIDIA’nın RTX 3060 ve 3070 ekran kartları yoğun ilgi görürken, daha fazla performansa ihtiyacı olanlar için 3090 bulunuyor. Ocak ayında gerçekleştirilen CES 2022’de duyurulan RTX 3090 Ti GPU’nun özelleştirilmiş modelleri duyurulmaya başlandı. Bu kapsamda Asus, ROG Strix LC GeForce RTX 3090 Ti ve TUF Gaming GeForce RTX 3090 Ti ekran kartları ile karşımıza çıktı.

ROG Strix LC GeForce RTX 3090 Ti kapalı devre sıvı soğutma sistemiyle sıcaklıkları ve gürültü düzeyini sıkı kontrol altında tutuyor. Soğuta sisteminin ilk aşamasını grafik işlemciyi ve dahili GDDR6X belleği kaplayan özel tasarım soğuk plaka oluşturuyor.

Bu plaka saf performanstan sorumlu bileşenler için birinci sınıf soğutma sağlıyor. 560 mm tüp ise büyük kasalara veya AIO CPU soğutucu içeren sistemlere bile radyatör takmak için esnek seçenekler sunuyor: 240 mm radyatör ve bir çift 120 mm ARGB fan, yüksek statik basınçlı soğutucu hava akımı oluşturuyor. Üfleyici fan ve ön kapağın altındaki düşük profilli soğutma bloğu, güç dağıtım bileşenlerinin ürettiği ısıyı uzaklaştırıyor. Tüm bu sistem 2,6 yuva yer kaplayan ince bir tasarıma sığıyor.

Güç algılama devreleri, kartın 1 x 16 pimli güç bağlantısıyla PSU’ya takılmadığı durumlarda sabit bir LED ışığıyla kullanıcıyı uyarıyor. Karta yeterli güç gelmediğinde ise bu ışık yanıp sönüyor. İki adet FanConnect II başlığı, kullanıcıların kasa fanlarını ekran kartına bağlayarak GPU yük altındayken hava akımını artırmasına olanak tanıyor.Yeni termal çözümüyle TUF Gaming GeForce RTX 3090 Ti hava soğutma konusunda oldukça iddialı bir model. Açılı, mat siyah, metalik ön kapakta endüstriyel tasarım hatları hakim. Bu kapak, 3,2 yuva yer kaplayan soğutma bloğunu kaplıyor. Soğutma bloğu en yoğun yüklerde bile GPU’yu, VRAM’i ve güç dağıtım devresini serin tutuyor.

Eksen Teknolojili üç adet fan, geniş yüzey alanına sahip soğutma bloğuna yeterli miktarda hava iletiyor. ASUS statik basıncı artırmak için her bir fanın genişliğini 1,5 cm’e genişletti. Ayrıca tüm fanlarda havayı ihtiyaç duyulan yere odaklayan yarım boy bariyer halkası bulunuyor. Ortadaki fan saat yönüne dönerken diğer fanlar da ters yöne dönerek türbülansı azaltıyor.

Bu başarılı tasarım sayesinde fanlar daha hızlı dönebiliyor ve gürültüyü artırmadan soğurma bloğuna daha fazla hava iletilebiliyor. Belleklere özel soğutma bloğu ise karttaki devasa kapasiteli GDDR6X belleği serin tutarak hızlı ve güvenilir performans sunuyor.

Etiketler :
vadi

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image

You may also be interested in;

Google VR Yolda !

Google VR Yolda !

6 yıl önce
Yorumlar

ad image

1xbet  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |