Arama

Elon Musk, Twitter kullanıcılarını uyardı

6 ay önce


Elon Musk, Twitter kullanıcılarını uyardı
ad image

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde spam hesaplardan rahatsız olduğu ve temizlenmediği gerekçesiyle Twitter satın alma işlemlerini bir süreliğine askıya almıştı. Ünlü iş insanı, Twitter’ın demokratik ve herkesin düşüncelerinizi belirtebileceği özgür bir alan olmasını istiyor. Bu nedenle spam hesapların platformdan temizlenmesi ve kimlik doğrulama sistemi gelmesi gerektiğini düşünüyor.

Twitter’ın spam hesapları temizlememesinden sonra satın alma işlemlerini donduran iş insanı, platformun algoritmasını hedef alarak kullanıcıların manipüle edildiğini açıkladı. Elon Musk, dün akşam hesabından algoritmayı düzeltmek için Ana Sayfa sekmesine yer alan Yıldızlar simgesinden “Son Tweetler” seçimi yapabileceklerini hatırlattı.

Ünlü milyarder daha bu paylaşımının arkasına açıklama yaparak konuyla ilgili şunları belirtti:

 “Algoritma için kötü niyet önermiyorum, bunun yerine ne okumak isteyebileceğinizi tahmin etmeye çalışıyorum. Platform, bunu yaparken fark etmeden bakış açılarınızı manipüle ediyor.”

Elon Musk, bu paylaşımın ardından tekrardan bir tweet daha paylaşarak şu sözleri dile getirdi:

Kodda yer alan olası hatalardan bahsetmiyorum bile. Açık kaynak, hem güveni hem de etkiyi çözmenin yoludur.

Etiketler :
Super Admin

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Google VR Yolda !

Google VR Yolda !

6 yıl önce
Yorumlar

ad image

1xbet  |   sekabet giriş  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |   güvenilir bahis siteleri  |   gebze avukatbetnano giriş