Arama

Başkan Çelik, Esnaf Sofrasına Konuk Oldu

7 yıl önce

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Kuyumcular Çarşısı esnafı ile kahvaltıda bir araya gelerek, sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Başkan Çelik, Esnaf Sofrasına Konuk Oldu
ad image
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Kuyumcular Çarşısı esnafı ile kahvaltıda bir araya gelerek, sorunlarını ve taleplerini dinledi.
Başkan Ömer Faruk Çelik, Manisa Kuyumcular Derneği Başkanı Hüseyin Hasacar’ın düzenlediği kahvaltıda kuyumcu esnafı ile buluştu. Yeni Han’da düzenlenen kahvaltıya, Başkan Çelik’in yanı sıra AK Parti Şehzadeler Grup Başkanvekili İbrahim Onaylı, Belediye Meclis Üyesi Adnan Kaçire de katıldı. Kuyumcular Çarşısı ile ilgili esnaflardan gelen talep doğrultusunda bir çalışma başlattıklarını ifade eden AK Parti Grup Başkanvekili İbrahim Onaylı “Doktor Sadık Ahmet Caddesi ile ilgili çarşı esnafımızdan bir talep geldi. Bizlerde Kuyumcular Derneği başkanımıza bir sabah kahvaltısı programı düzenleyip bütün arkadaşlarımıza çarşımızda yapılacak olan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunalım istedik. Değerli belediye başkanımızın da her zaman ifade ettiği gibi Şehzadeler Belediyesi olarak bizim belediyecilik anlayışımızda halkımız ile iç içe olmak ve fikirlerine önem vermektir. Bunu da bu gün burada bir kez daha görmüş olduk. Bu güzel programı tertip eden değerli başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.
“KARŞILIKLI DİYALOGLA İYİ BİR NETİCE ALIRIZ”
Doktor Sadık Ahmet Caddesi’nde yapılacak çalışmalarda esnaf ile karşılıklı diyalog ile daha iyi bir netice alınacağını ifade eden Kuyumcular Derneği Başkanı Hüseyin Hasacar, “Son günlerde medyada da yer alan haberlerde çarşımız ile ilgili otoparklar, yolların genişletilip ve daraltılması ile ilgili söylemler vardı. Bu konuyu değerli belediye başkanımız ile karşılıklı konuşmalar ile daha iyi bir şekilde neticelendiririz düşüncesi ile bu kahvaltı programını tertip ettik. “ dedi.
“OSMANLI KÜLTÜR HAVZASINDAYIZ”
Kuyumcular çarşısı ve çevresinin Şehzadeler ilçesinin ticari kalbinin attığı bir bölge olduğunu ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ise “Öncelikle böylesine güzel bir organizasyonu düzenlediğiniz için tüm çarşı esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Bulunduğumuz alan gerçekten de önemli bir yer, Şehzadeler’ in kalbi. Tarihi eserlerimizin yoğunlukta olduğu, Osmanlı kültür havzası olarak kabul edilebilecek bir bölgedeyiz. Biz buranın canlanmasını, hareketlenmesini, bundan yirmi yıl önce olduğu gibi Şehzadeler’in ticari kalbinin attığı bir bölge olmasını istiyoruz. Bu noktada da seçim döneminde ifade ettiğimiz projelerimiz vardı. Bunu sizlerle de istişare ettik. Sultan Camisi’nden, Hatuniye Camisi’ne kadar olan kısmın, eski garaj, Bedesten civarı, kuyumcular çarşısıyla cephe iyileştirme çalışmaları ve çevre düzenlemeleri ile birlikte, buraların tekrar eski günlerine dönmesini arzu ediyoruz. Çocukluk ve gençliğimin geçtiği buralarda o zamanlarda çok yoğun bir hareketlilik vardı. Ancak süreç içerisinde bütün Dünya da olduğu gibi şehrimizde de, şehrin batıya doğru ilerlemesi ile birlikte ticari yoğunluk ve insan hareketinin batıya doğru kaydığını görüyoruz ve burada özellikle eski garaj civarındaki işyerlerinin bir kısmının zaman içerisinde kapandığını, boşaldığını birlikte gördük. Oysaki buralar değerlendirile bilir. Bu alan aslında Forum Bornova’nın tarihi bir nitelikte olan benzeri olabilecek durumda bir çarşı. Bu bağlamda göreve gelir gelmez atıl durumda duran Bedesteni Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden kiraladık, nikâh salonu ve çok amaçlı bir salon haline dönüştürdük. Hem o tarihi yapıyı canlandırmış olduk hem de o çevreye bir hareketlilik sağlamış olduk. Her saat olan nikâhlar nedeni ile şehrin her yerinden insanlar sayesinde o bölgeye bir hareketlilik getiriyor. Kurşunlu Han artık bir viraneye dönmüştü. Şehzadeler Belediyesi olarak Kurşunlu Han’ı Vakıflar Genel Müdürlüğünden restorasyon karşılığı kiraladık. İnşallah Kurşunlu Han da bir cazibe merkezi haline dönüşecek. Şuan devam eden dış cephe çalışmalarının iyileştirilmesi bittikten sonra, arada kalan sevgi yollarının iyileştirilmesi ile ilgili bir çalışma yapacağız. İnşallah çalışmalarımızın hepsi tamamlandığında bu çarşı artık daha hareketli bir bölge haline gelecek” dedi.
“ÇARŞI ESNAFIMIZ İLE BİRLİKTE KARAR ALACAĞIZ”
Kuyumcular Çarşısı’nda yapılacak olan çalışmalarda çarşı esnafı ile birlikte hareket edeceklerinin altını çizen Başkan Çelik, konuşmasına şöyle devam etti: “Biz bütün hizmetlerimizi yaparken vatandaşlarımız ile fikir alışverişinde bulunuyoruz. Şuana kadar Şehzadeler’ de yaşayan vatandaşlarımızın yarıdan fazlasını evlerinde tek tek ziyaret ederek, belediyemizden taleplerini, öneri ve şikâyetlerini, mahalleleriyle ilgili ne yapmamızı istediklerini kendilerine sorduk ve o bilgileri aldık. Alınan bu bilgileri ilgili müdürlüklerimize aktararak bunların daha ivedi ve öncelikli olarak yapılabilmesi için çalışıyoruz. Belediyecilikte en büyük gayemiz, şehrimizde yaşayan insanların mutluluğunu temin etmek ve arttırmaktır. Doktor Sadık Ahmet Caddesi ile ilgili belediyemize bazı dilekçeler geldi. Mevcut caddenin genişletilmesi ve trafik akışında ki sıkıntıların giderile bilmesi ile ilgili. Ama onun öncesinde ifade etmeliyim ki ilk olarak Kuyumcular Çarşısı’nda başlattığımız bir proje ile çarşıda dekoratif aydınlatma çalışması yaptık. Bu çarşı ile ilgili müracaatlar gelince konu belediye meclis gündemimize geldi. Toplantıda konunun incelenmesi ile ilgili arkadaşlarımızın aldığı bir karar vardı. Bu noktada da bu gün sizlerle birlikteyiz. Belediye olarak biz tespitlerimizi sizlerle paylaşıp fikirlerimizi söyleriz. Ama nihai kararı verecek olan sizlersiniz. Bizde sizlerin vereceği karara göre uygulamalarımızı yaparız ve hizmetlerimizi hayata geçiririz.”
Etiketler :
vadi

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
Yorumlar

1xbet  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |  

Bonus veren siteler