Arama

Apple için tehlike çanları

1 yıl önce


Apple için tehlike çanları
ad image

Teknoloji devi Apple, Avrupa Birliği’nde Spotify ile antitröst suçlamasında karşı karşıya kaldı. Suçlamalar, Avrupa Birliği’nin konuyla ilgili soruşturma başlatmasının hemen ardından geldi.

Apple, Spotify tarafından yapılan bir şikayetle önümüzdeki günlerde antitröst suçlamalarıyla karşı karşıya kalacak. Suçlama nedenleri, Apple’ın kendi uygulama içi ödeme sistemini kullanmaya zorlaması ve diğer satın alma seçeneklerini için bilgilendirmeleri engelleyerek rekabeti bozması. Avrupa Birliği, Apple’ı ödeme içi sistemlerini kullanmaya zorladığı için suçladı.

Reuters’e haberine göre Avrupa Birliği tarafından çıkarılan Dijital Piyasalar Yasası kurallarınca Apple uygulamaları yasa dışı kalıyor. Yine Reuters açıklamalarına göre Avrupa Birliği antitröst yasalarına uymayan şirketler, küresel cirolarının yüzde 10’u kadar para cezasına çarptırılıyor. Avrupa Birliği Komisyonu, bu konuyla ilgili açıklama yapmadı. Apple da suçlamalar ile ilgili henüz herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Antitröst davalarında danışmanlık yapan bir avukat konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Dijital Piyasalar Yasası daha iki yıl uzakta. Kurallar muhtemelen 2024’ün başında Apple için geçerli olacak. Bu nedenle antitröst davaları önemini koruyor.”

Etiketler :
vadi

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image

You may also be interested in;

Google VR Yolda !

Google VR Yolda !

7 yıl önce
Yorumlar

ad image

1xbet  |   betturkeygiris.org  |   tipobet365  |  

Bonus veren siteler